Estonya’nın “dijital kimliğini” kimler almış?

Sovyetler Birliği’nden 1991 yılında bağımsızlığını elde eden 1.3 milyonluk Estonya Avrupa Birliği’nde 4.  Sanayi Devrimi’ne en hızlı hazırlanan ülkelerden biri.Dünya Ekonomik Forumu’nun...

Sovyetler Birliği’nden 1991 yılında bağımsızlığını elde eden 1.3 milyonluk Estonya Avrupa Birliği’nde 4.  Sanayi Devrimi’ne en hızlı hazırlanan ülkelerden biri.

Dünya Ekonomik Forumu’nun yeni açıklanan “Küresel Rekabetçilik” Endeksi’nde 140 ülke arasında 32. Sırada.

Türkiye’nin 30 sıra önünde.

OECD’nin geçen yıl yayınladığı “Geleceğin Bilim İnsanları Hangi Ülkelerden” raporunda Almanya’nın arkasından gelen ikinci ülke.

Estonyalı bilim insanları gümbür gümbür geliyor.

Estonya geçen yıl e-tohum’un kurucusu Burak Büyükdemir’in düzenlediği “Startup İstanbul” un zirvesinin destekçisi olmuştu.

Yarın “İstanbul Startup’ların Yeni Başkenti” temasıyla düzenlenecek “Startup İstanbul”un bu yılki konuşmacıları arasında olan Estonya’nın e-Residency (e-oturum) programının iletişim sorumlusu Fransız Arnaud Castaignet ile geçenlerde buluştuk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İKSV Alt Kat, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çocukları ve gençleri sanatla buluşturuyor   17 Nisan 2019 | 39 Okunma Sarıkamışlı çocuklara hijyen ve sanatla dokunmak 14 Nisan 2019 | 15 Okunma TÜBİTAK-Ericsson işbirliğiyle Türkiye’de üretilen yazılımlar dünyaya açılacak 10 Nisan 2019 | 103 Okunma İklim değişikliği şirketleri nasıl dönüştürüyor? 07 Nisan 2019 | 48 Okunma Yerel seçimlerde bir kez daha kadının adı yok 03 Nisan 2019 | 21 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar