‘Türkler geliyor’da Türk-Boşnak dostluğuna vurgu

Bir film düşünün; verdiği mesajlarla dünyada en çok ihtiyaç duyulan şeyi, dostluğu ve birlik beraberliği en iyi şekilde anlatıyor. Yapımcılığını 'Diriliş Ertuğrul' ile atv dizisi 'Kuruluş Osman' ile bütün dünyada büyük bir başarı kazanan Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği 'Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı' adlı filmden bahsediyorum.

Vizyona girer girmez prodüksiyonu, oyunculukları, hikayesiyle konuşulmaya başlandı. En takdir edilen konulardan biri de filmin Boşnak-Türk dostluğuna vurgu yapması. 'Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'nda güçlü Boşnak kadını 'Alina'yı Ece Çeşmioğlu canlandırıyor. Çeşmioğlu, özellikle dövüş sahnelerinde döktürüyor. Gözüpek savaşçı 'Alina', filmin güçlü kadın karakterlerinden yalnızca biri. Proje için dokuz ay at binme, kılıçhançer kullanma ve dövüş sanatları eğitimleri alan Çeşmioğlu, Boşnak ve Balkan tarihiyle ilgili teorik dersler de almış. Öyle büyük bir emek var ki bu işte, tüm oyuncular bu filme aylar öncesinden hazırlanmaya başlamış. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinema koltuğuna adınızın yazılmasını ister misiniz? 31 Mayıs 2020 | 56 Okunma Robot garsonlar temassız sipariş ve hesap ödeme devrede 30 Mayıs 2020 | 39 Okunma Online bayramlaşma seanslarına hazır mısınız? 23 Mayıs 2020 | 24 Okunma Bu belgeselde biraz İstanbul, biraz müzik, çokça Nükhet Duru var 17 Mayıs 2020 | 47 Okunma Karantinada az kıyafet ve eşyayla minimalizmde zirveyi yaşadık 16 Mayıs 2020 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar