İnsanların birbirine saygısı 10 yılda yok olacak

Dünya beş büyük sorunla karşı karşıya...

İnsanlar ve diğer canlılar için yaşanabilir bir gezegen olmaya devam edebilmesi için bu beş sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Ne onlar peki? 1- Hava kirliliği ve iklim değişikliği, 2- Ormanların tahrip edilmesi, 3- Türlerin soylarının tükenmesi, 4- Toprak degradasyonu, 5- Aşırı nüfus artışı.
Altıncıyı da ben ekliyorum: İnsan kullanmak. Bu da en önemli sorunlardan biri ve çözülmezse insanların birbirine saygısı önümüzdeki 10 yılda yok olup gidecek. Günümüzde birçok insanı ayıran ama bir o kadar da birçoğunu birleştiren sebeplerden biridir menfaat. 'Herkesin işine yaradığın kadar iyisin şu hayatta' algısı var ya; ne kadar berbat bir duygu öyle değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Online bayramlaşma seanslarına hazır mısınız? 23 Mayıs 2020 | 22 Okunma Bu belgeselde biraz İstanbul, biraz müzik, çokça Nükhet Duru var 17 Mayıs 2020 | 47 Okunma Karantinada az kıyafet ve eşyayla minimalizmde zirveyi yaşadık 16 Mayıs 2020 | 71 Okunma Şiir kitaplarıyla ruhumu besledim yemek yaparak oyalandım 12 Mayıs 2020 | 35 Okunma ‘Sinema salonlarında sosyal mesafeyi sağlayacak oturma sistemine geçmeye hazırız’ 10 Mayıs 2020 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar