Bayramda yaşanan su kesintileri eko-kaygıyı tetikledi

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim. Ekolojik kaygılardan...

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim.
Ekolojik kaygılardan bahsediyorum.
Çevresel sorunlara karşı duyulan umutsuzluk, çaresizlik bu kaygının temelini oluşturuyor. Birçok kişinin yaşadığı bu duygunun altında yatan faktörlerden biri de "Ya susuz kalırsak?" endişesi.
Bayramda yazlık yerlerdeki su kesintileri de bu kaygımızı iyice tetikledi, birçok insan kendisini psikolojik olarak kötü hissetti. Covid- 19'a karşı iki doz aşımızı olduk, peki kaygı salgınına karşı nasıl bir önlem alabiliriz? Hem kaygılarımızı azaltmak hem de gezegeni kurtarmaya yardımcı olmak adına işe çok az su kullanmaktan başlayabiliriz.
Çünkü zaten eğer su tasarrufunda bulunmazsak ağustos...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21. yüzyılın sendromu: Dinlememek 01 Ekim 2022 | 48 Okunma Çalıntı eser müze koleksiyonuna nasıl girebilir? 25 Eylül 2022 | 24 Okunma Mülteciler için dünyayı gezen dev kukla Amal ile buluştum 24 Eylül 2022 | 30 Okunma Anadolu’nun gizli cevherleri New York Türkevi’nde sergilendi 18 Eylül 2022 | 44 Okunma NFT’si olmayan bu restorana giremez! 17 Eylül 2022 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar