Bayramda yaşanan su kesintileri eko-kaygıyı tetikledi

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim. Ekolojik kaygılardan...

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim.
Ekolojik kaygılardan bahsediyorum.
Çevresel sorunlara karşı duyulan umutsuzluk, çaresizlik bu kaygının temelini oluşturuyor. Birçok kişinin yaşadığı bu duygunun altında yatan faktörlerden biri de "Ya susuz kalırsak?" endişesi.
Bayramda yazlık yerlerdeki su kesintileri de bu kaygımızı iyice tetikledi, birçok insan kendisini psikolojik olarak kötü hissetti. Covid- 19'a karşı iki doz aşımızı olduk, peki kaygı salgınına karşı nasıl bir önlem alabiliriz? Hem kaygılarımızı azaltmak hem de gezegeni kurtarmaya yardımcı olmak adına işe çok az su kullanmaktan başlayabiliriz.
Çünkü zaten eğer su tasarrufunda bulunmazsak ağustos...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Azerbaycan halıları dijital bir deneyimle New York’ta gösterildi 29 Ocak 2022 | 10 Okunma New York’ta teslim alınan 28 tarihi eser Türkiye’deki müzelerde sergilenecek 23 Ocak 2022 | 42 Okunma İstanbul sokaklarının da mutluluk veren mesajlara ihtiyacı var 22 Ocak 2022 | 17 Okunma Türk gastronomisi New York Türkevi’nde tanıtıldı 16 Ocak 2022 | 39 Okunma Mega taşınma 33 saat belgeselinin yapımı aylar sürdü 15 Ocak 2022 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar