Bayramda yaşanan su kesintileri eko-kaygıyı tetikledi

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim. Ekolojik kaygılardan...

Pandemiyle ilgili kaygıların tavan yaptığı tarihi günlerden geçiyoruz. Uyku bozuklukları, tükenmişlik duygusu, öfke eğilimi ve en yenisi de eko- kaygı. "O da ne?" dediğinizi duyar gibiyim.
Ekolojik kaygılardan bahsediyorum.
Çevresel sorunlara karşı duyulan umutsuzluk, çaresizlik bu kaygının temelini oluşturuyor. Birçok kişinin yaşadığı bu duygunun altında yatan faktörlerden biri de "Ya susuz kalırsak?" endişesi.
Bayramda yazlık yerlerdeki su kesintileri de bu kaygımızı iyice tetikledi, birçok insan kendisini psikolojik olarak kötü hissetti. Covid- 19'a karşı iki doz aşımızı olduk, peki kaygı salgınına karşı nasıl bir önlem alabiliriz? Hem kaygılarımızı azaltmak hem de gezegeni kurtarmaya yardımcı olmak adına işe çok az su kullanmaktan başlayabiliriz.
Çünkü zaten eğer su tasarrufunda bulunmazsak ağustos...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya hesabın gizli değilse taciz edilebilirsin! 18 Eylül 2021 | 8 Okunma Yeni nesil tanışmalar QR kodlu 12 Eylül 2021 | 60 Okunma Taciz ve şiddet sahneleriyle çarpıcı bir sergi: ‘Bir Katlin Provası’ 11 Eylül 2021 | 55 Okunma Kadın kahramanlar sergisi kaçmaz! 05 Eylül 2021 | 20 Okunma Dünyaca ünlü pilot Abdo Feghali: ‘Türkiye gerçek bir drift ülkesi” 04 Eylül 2021 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar