Erdoğan gerçekleri haykırıyor lakin

Hürriyet yazarı Fuat Bol bu hafta 'Erdoğan gerçekleri haykırıyor lakin' başlıklı yazısını kaleme aldı.

SAYIN Erdoğan alışageldiğimiz siyasetçilere benzemiyor. Malum, siyasetçilerin lügatinde ‘hayır’ sözcüğü yoktur ve asla dört köşe söz söylemezler.

Diğer bir ifade ile asla kitabın ortasından konuşmazlar. Söylenmesini gerekeni de söyler gibi, söylenmemesi gerekeni de söylemez gibi yaparlar.

Kısaca, siyasetçiler, sözü eğip bükerler, çoğu kez ne dedikleri anlaşılmaz. Siyasetçinin ve her kesimden insanın en tehlikelisi münafık olandır; o da yuvarlak konuşur, onun da söylediklerinden herkes istediğini anlar veya anladığını zanneder!

Erdoğan öyle değil, onun kalbinde ve zihninde ne varsa dilindedir. Düşündüğü ve inandığı gibi konuşur ve asla sözü eveleyip gevelemez. Kalbinin ve zihninin berraklığı diline yansımıştır.

İşte bütün dünyanın karşısında titrediği ve karşısında el pençe durduğu İsrail Cumhurbaşkanı’na ‘One minute’ ihtarı çekerek; ‘Sesinin bu kadar yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Öldürmeye gelince siz öldürmesini çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl vurduğunuzu, nasıl öldürdüğünüzü çok iyi biliyorum. Tankın üzerine çıkıp, Filistin topraklarına girdiğinde, apayrı bir mutluluk duyan başbakanlarınızın olduğunu biliyorum...’ zalimin yüzüne karşı zulmünü haykıran Erdoğan’dan başka kimse var mı?

O gün de yoktu, zulmün ayyuka çıktığı bugün de yok.

Hemen herkesin dilsiz şeytan kesildiği bugün de İsrail zulmünü dillendiren ve haykıran yegâne devlet başkanı Sayın Erdoğan’dır. İslam ve Arap ülkelerinin üzerlerine ölü toprağı serpilmiş gibi alayı suspustur. Ve hatta birçoğu İsrail’e yardım etmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti iyi olanı yaptı 06 Aralık 2023 | 393 Okunma İslam alemi mi dediniz 04 Aralık 2023 | 314 Okunma Siyasi istikrar 02 Aralık 2023 | 69 Okunma İsrail neye hizmet ediyor 29 Kasım 2023 | 203 Okunma İnsan denilen zalim 27 Kasım 2023 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar