Bu kafa demokrasiye engel!

Biz istediğimiz kadar demokratik reformlar yapalım, içi zift dolu bu kafalar durdukça, demokrasimiz olgunluğa erişmeyecek ve sürekli patinaj yapacaktır. Her şeye rağmen kervana düşen, yola revan olup yürümektir!

Bize ‘öcü’ belletilen polis, asker ve jandarma baskısıyla sindirilmiş bir toplumuz.

Günümüz gençleri bilmezler, lakin bir zahmet babalarına, dedelerine sorup öğrensinler ve onlara anlatılacak ‘bu kafa’yı asla unutmasınlar.

O kafa ki, yedi başlı ejderha olup her an fırsatını kollamaktadır.

CHP’nin tek başına iktidarda olduğu devirlerde bir jandarma çavuşu, bir ilçe merkezini ve bağlı 7 pare köyü tir tir titretirdi. Yolun diğer bir ucunda bile olsa, jandarmayı görenler yolunu değiştirirdi.

Meteliğe kurşun atan köylüler, 4 lira olan yol vergisini vermediği (veremediği) için taşocaklarında ve yol inşaatlarında çalışmaya zorlanır ya da hapsi boylarlardı.

Köylünün yırtık pırtık, yamalı elbiselerle şehre inmesi ve o halde dolaşması yasaktı. Yabancılar görüp fotoğraflarını çeker ve bunları, Avrupa’da yayınlamalarından korkarlardı. Köylüyü perişan halinden kurtaracaklarına, kurtuluşu şehre inmelerini yasaklamakta bulmuşlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatan haini öyle mi? 13 Ocak 2021 | 186 Okunma Sefil mantık! 11 Ocak 2021 | 282 Okunma Etme bulma dünyası! 09 Ocak 2021 | 420 Okunma FETÖ, vesayet, darbe! 06 Ocak 2021 | 610 Okunma Bu kafa demokrasiye engel! 04 Ocak 2021 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar