Yerel seçimler neden hayat memat meselesi oldu

'Yerel seçimler neden hayat memat meselesi oldu?' başlığıyla bu haftaki yazısını kaleme alan Cumhuriyet yazarı Feyzi Açıkalın yaklaşan yerel seçimsürecne dair bazı değerlendirmelerde bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs Genel Seçimlerinin hemen sonrasında talimatı vermişti; belediyeler de alınacaktı! Böylece yerel yönetimlerin ele geçirilmesiyle “Yüz yıllık parantez” de kapanmış olacaktı. Zaten, bir önceki kurucu Cumhuriyet yüzyılının neredeyse yok sayılmasıyla üretilen “Türkiye Yüzyılı” sloganı, bunun açıkça anlatımı değil miydi? 

Daha ileri gidip, kalibre ve kalitelerine uygun muhalefet bulamadığından yakınarak, “Muhalefet yapma pratiğini kökten değiştirme planını” devreye sokacaklarını da ilan etti. Planın gerçekleştirilmesi ancak, muhalif belediyelerin iş yapamaz hale getirilmesiyle olasıydı. Kaderine razı edilmiş halk bu gerçeklik(!) üzerinden tehdit edilecek ve oy istenecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derna’nın trajedisi 15 Eylül 2023 | 31 Okunma Yerel seçimler neden hayat memat meselesi oldu 10 Eylül 2023 | 81 Okunma Doğanay Güzelgün’ün katili kim? 19 Temmuz 2023 | 49 Okunma Deniz’in babası 17 Temmuz 2023 | 125 Okunma Siyasal İslam yazın yol alır 28 Haziran 2023 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar