Seçime iki hafta kala…

Twitter alemi diliyle, Fizik Dâhisi Hipertansiyon Muharrem İnce, şimdiye değin görülmediği ölçüde, söylemleri ve duruşuyla insanları gözyaşına boğmakta.İnce, vatandaşını...

Twitter alemi diliyle, Fizik Dâhisi Hipertansiyon Muharrem İnce, şimdiye değin görülmediği ölçüde, söylemleri ve duruşuyla insanları gözyaşına boğmakta.

İnce, vatandaşını duygulandırırken hamaset yapmıyor. O yalnızca insanlara, önceden tanış oldukları dünya halini vaat ediyor. Uzunca bir süredir unutturulan insani yaşamı hatırlatıyor.

Çizdiği benzersiz portre ve ülke halkının hasret kaldığı siyasi zeka gösterisiyle kentsoyluyu, içtenliğiyle de kırsaldaki insanı heyecanlandırıyor, umut saçıyor.

Yeminli CHP düşmanlarının, en azından kafasını karıştırıyor. İlginçtir, sosyal medyada etkin olan sosyalist tayfa bile, İnce hakkındaki eleştiri haklarını saklı tutuyor.

İnce’nin motive ettiği insanlar hemen karşıt sorularla endişelerini sıralıyor: Bu hava, eski Cumhuriyet mitinglerindeki gibi, etkilediği kesim ile sınırlı mı kalır? Mesajlar gereken yerlere ulaşabiliyor mu?

Yanıtlayalım… Kentlerde sorun yok. Kırsalda, özellikle tarikatların teslim aldığı kesimde ise tık yok. Ama mazot, gübre ve tarım ilacındaki dev fiyat artışlarının, İnce’nin de vurgulaması ile kafalara kakılması, çiftçinin en azından midesini bulandırıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu yitirilen ahlakla işe başladı 25 Haziran 2019 | 16 Okunma İstanbul 2019 sonrasında… 22 Haziran 2019 | 5 Okunma “Babacı” erkeklere selam olsun 16 Haziran 2019 | 3 Okunma Gelseler bir dert gelmeseler başka… 09 Haziran 2019 | 26 Okunma İmamoğlu’nun taşradaki etkisi Gezi’den neden farklıdır? 07 Haziran 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar