Seçime iki hafta kala…

Twitter alemi diliyle, Fizik Dâhisi Hipertansiyon Muharrem İnce, şimdiye değin görülmediği ölçüde, söylemleri ve duruşuyla insanları gözyaşına boğmakta.İnce, vatandaşını...

Twitter alemi diliyle, Fizik Dâhisi Hipertansiyon Muharrem İnce, şimdiye değin görülmediği ölçüde, söylemleri ve duruşuyla insanları gözyaşına boğmakta.

İnce, vatandaşını duygulandırırken hamaset yapmıyor. O yalnızca insanlara, önceden tanış oldukları dünya halini vaat ediyor. Uzunca bir süredir unutturulan insani yaşamı hatırlatıyor.

Çizdiği benzersiz portre ve ülke halkının hasret kaldığı siyasi zeka gösterisiyle kentsoyluyu, içtenliğiyle de kırsaldaki insanı heyecanlandırıyor, umut saçıyor.

Yeminli CHP düşmanlarının, en azından kafasını karıştırıyor. İlginçtir, sosyal medyada etkin olan sosyalist tayfa bile, İnce hakkındaki eleştiri haklarını saklı tutuyor.

İnce’nin motive ettiği insanlar hemen karşıt sorularla endişelerini sıralıyor: Bu hava, eski Cumhuriyet mitinglerindeki gibi, etkilediği kesim ile sınırlı mı kalır? Mesajlar gereken yerlere ulaşabiliyor mu?

Yanıtlayalım… Kentlerde sorun yok. Kırsalda, özellikle tarikatların teslim aldığı kesimde ise tık yok. Ama mazot, gübre ve tarım ilacındaki dev fiyat artışlarının, İnce’nin de vurgulaması ile kafalara kakılması, çiftçinin en azından midesini bulandırıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anlaşıldı, kalan sağlar sizindir 29 Mayıs 2020 | 205 Okunma Düşman olan halk değil virüstür 26 Mayıs 2020 | 169 Okunma Koridorlarda çıkış arayan turizm 21 Mayıs 2020 | 125 Okunma Rus Alanya’da geldi aşka 13 Mayıs 2020 | 161 Okunma Turizmde “Yeni normal” mi “Eski anormal” mi? 08 Mayıs 2020 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar