YSK kararının gerekçesi.. Medyamızın durumu.. Ve biraz da gülelim istedim…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hacı yolu bekler gibi beklediğimiz gerekçeli kararını nihayet açıkladı...

Yedi üyenin üzerinde birleştiği 200 sayfalık ‘gerekçe’ ile karara katılmayan dört üyenin 50 sayfalık karşı oy yazıları bundan böyle hukuk fakültelerinde sınav sorusu olmayı hak eden birer metin değeri kazandı.

Gerekçeli kararın sayfa sayısının kabarıklığı, onu kaleme alanların kafalarının net olmadığını, yaptıkları işin doğruluğunu kendilerine ispat etmeye çabaladıklarını gösterir.

İki sözcükten oluşan tek bir cümle bile olabilirdi ‘gerekçeli karar’: “Oylar çalındı” şeklinde iki sözcük.

Oylar çalınmadıysa seçim neden yenileniyor?

250 sayfa içerisinde her şey var, ama işte olması gereken o iki sözcük yok…

Oy çalınmadıysa, seçime itiraz ve seçimin yenilenmesini gerektiren gerekçe sandık kurullarının oluşumu ile bazı sandıklarda görevlilerin yaptıkları insani hatalardan ibaret ise, bunları belirtmek için neden bunca zaman beklendiğini anlamakta zorlanıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Onlar yazıyor, devleti yönetenler onları okuyup karar veriyor.. ‘Bir kısım basın’ dikkate alınmalı… 25 Haziran 2019 | 5.978 Okunma İstanbul’u İmamoğlu kazandı, ‘hafızasız’ bir partiye dönüşen AK Parti Türkiye’yi de kaybeder mi? 24 Haziran 2019 | 16.538 Okunma Bugün İstanbul için seçim günü.. İstanbullulara bir çağrım olacak… 23 Haziran 2019 | 3.950 Okunma ‘Sportmenlik’.. Yarın yapılacak seçim sportmenliğin siyasi hayattan emekli edilmesi anlamına da geliyor… 22 Haziran 2019 | 3.334 Okunma CB Erdoğan dayanamadı, o da şimdi meydanlarda.. Yerel seçime genel seçim havası geldi.. Sonuçları ne olur? 21 Haziran 2019 | 10.120 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar