Ülke öngörülemez halde, bu sebeple ortalıkta senaryodan geçilmiyor…

Demokrasinin birden fazla özelliği vardır da en önemlisi öngörülebilirlik özelliğidir.Seçim yapılır, sandıktan önde çıkana devletin yönetimi teslim edilir. Kural bu. Herkes bu kuralı bildiği...

Demokrasinin birden fazla özelliği vardır da en önemlisi öngörülebilirlik özelliğidir.

Seçim yapılır, sandıktan önde çıkana devletin yönetimi teslim edilir. Kural bu. Herkes bu kuralı bildiği için hesaplarını ona göre yapar. Hiçbir demokratik ülkede “Acaba iktidar seçimden kaçabilir mi?” diye bir soruya yer yoktur.

“Acaba seçimi kazanana devletin yönetiminin teslim edilmemesi mümkün müdür?” türü bir soru sorana, demokratik ülkelerde, aklını kaçırmış muamelesi yapılır.

Türkiye bir süreden beri garip soruların sorulabildiği, o soruların çoğuna doğru dürüst cevap verilemediği, senaryoların zihinleri esir aldığı bir ülkeye dönüştü.

O yüzden de öngörülemez bir görüntüye bürünüyor ülkemiz.

Öngörülemezlik örnekleri

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Adalet herkese lazım” deriz de dizilerdeki görüntüler neden gözümü buğulandırıyor? 18 Ocak 2022 | 1.817 Okunma ‘’Bir âlim bin yıl geriden uyarıyor: Görüşlerinizi mutlaka sınamalısınız…’’ 17 Ocak 2022 | 3.749 Okunma Fehmi Koru:’’Cumhurbaşkanı ekonomik sorunları yüzünden ABD ve Avrupa ülkelerine acıyor.. Doğruysa ben de acırım…’’ 16 Ocak 2022 | 2.677 Okunma Fehmi Koru: ‘’İmralı-Edirne-Kandil ekseni arasında kaldık.. ‘En büyük hesabı’ bekleyeceğiz…’’ 15 Ocak 2022 | 1.915 Okunma Muhalefet seçim kazanmayı çantada keklik görüyor, ama bir kez daha üzülebilirler… 14 Ocak 2022 | 3.165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar