Tezatlar ülkesi Türkiye: Aşı yok, virüs sıkı vuruyor ama Avrupa Komisyonu başkanını ayakta tutabiliyoruz…

Korona olduklarını duyduğum-bildiğim için kulağım kirişte tanıdıklarım var. Herhalde mutasyon geçiren virüs son zamanlarda daha yıpratıcı. Yeni biçimi ikinci aşısını olmuşlar...

Korona olduklarını duyduğum-bildiğim için kulağım kirişte tanıdıklarım var. Herhalde mutasyon geçiren virüs son zamanlarda daha yıpratıcı. Yeni biçimi ikinci aşısını olmuşlar üzerinde bile etkili. 

Her gün açıklanan ‘Türkiye Covid-19 Hasta Tablosu’nun sonuncusu bir çok yönden ürpertici. Rakamlar sürekli arta arta dayanılmaz boyutlara ulaştı. Dün 2.203’ü hasta olmak üzere 54.740 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 276.

Aşılama devam mı ediyor durdu mu, emin değilim. “65 yaş altı aşı oluyor” deniliyor, ancak henüz davet almamış 60+ grubundan tanıdıklarım var.

Böyle bir tabloyla Ramazan’a girmek üzereyiz.

Ramazan bu yıl alışılmışın çok dışında geçecek.

Oysa korona ile mücadele için belirlenmiş takvim, sınırlı da olsa normale yakın bir sonuca Ramazan’a kadar varmayı hedeflemeliydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir büyük kırılma anı.. Taşların yerinden oynamasından Türkiye de etkilenebilir, ama nasıl? 13 Nisan 2021 | 40 Okunma “128 milyar dolar nerede?” sorusu yanlış cevap almak için soruluyor.. Hesap başka oysa… 12 Nisan 2021 | 5.396 Okunma Bir günlük merak arası: BAE’yi kim karıştırıyor, Afrika seçimlerine kim müdahale ediyor? 11 Nisan 2021 | 1.004 Okunma Siyasilerin futbol izlemeye vakti olmayabilir diye yazıyorum: Halkın ikna edilmesi gerekiyor… 10 Nisan 2021 | 720 Okunma Gençlerin sesini duyuyor musunuz? “Durdurun dünyayı, inecek var” diyorlar… 09 Nisan 2021 | 2.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar