‘Tarihin sonu’ gelmedi ama bizim coğrafyada yaşayanların dikkatli olmasında yarar var…

Sabah beş-altı gazetenin haberlerini ve hemen bütün yazarlarının gündeme ilişkin yazılarını internet sitelerinden okuduktan sonra bu yazı için bilgisayar başına oturduğumda, başımı iki elim...

Sabah beş-altı gazetenin haberlerini ve hemen bütün yazarlarının gündeme ilişkin yazılarını internet sitelerinden okuduktan sonra bu yazı için bilgisayar başına oturduğumda, başımı iki elim arasına alıp dakikalar boyunca düşünmeye daldım.

Nasıl bir ülke olduk biz? Dünya nerede biz neredeyiz?

Biraz sonra aynı türden bir okumayı dünyanın dört bir köşesinde çıkan gazeteleri üzerinden yapacağım ve ister doğudan ister batıdan olsun, medyaya yansıyan haberleriyle pek çok ülkenin gündeminden ne kadar ayrıştığımızı bir kez daha fark edeceğim.

Her ülkenin sorunları var, fakat bizim sorunlarımız hepsinden başka.

Demokratik veya şeyhlikle yönetilen birbirine benzemez pek çok ülkede yönetimler, varlık sebeplerinin halklarını mutlu kılmaktan geçtiğini bilerek davrandıklarını belli etmekteler. 

Halklardan çekiniliyor, hesaba çekilmeden önce kendilerini hesaba çekiyor yönetimler…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazen “Kem söz sahibine aittir” deyip geçmek en doğrusu… 23 Ocak 2022 | 1.017 Okunma “Devlet nerede, yargı nerede?” diyenlere savcılar “Burada” demeye başladı 22 Ocak 2022 | 2.183 Okunma TÜİK başkanı ne yaptığını bilen biri.. Kendisinden beklentim arttı… 21 Ocak 2022 | 4.110 Okunma Meraklı birinin dün ile bugün arasında bir yazılık zihin yolculuğu  20 Ocak 2022 | 931 Okunma İktidar gündem belirleme çabasında, ancak yaptıkları ayağına dolanıyor 19 Ocak 2022 | 4.957 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar