Kudüs Mitingi’ne yansıyan ‘yeni Türkiye’ manzarası önümüzdeki dönemle ilgili ipuçları verdi…

İktidarı değiştirmeyi amaçlayan yeni dönemin yapı taşları sabırla, dikkatle ve titizlikle döşeniyor.

“Sabırla” deyişimin bir sebebi var: Yeni dönem için çaba gösterenler arasında yer alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün, İYİ Parti’ye destek veren bir gazetenin yöneticileri ve yazarlarıyla İstanbul’da buluştu; gazeteye yansıtılan görüşme notlarından CHP liderinin değişiklik için 2023’ü beklediği anlaşılıyor.

Görüşünü, yazarlardan birinin satırlarından okuyalım:

“Sorduğumuz ‘Halk arasında ‘Bunlar seçim kaybetseler bile gitmez’ endişesi var’ konusunda ise özetle ‘2023 seçimlerinden sonra Türkiye demokratik parlamenter sisteme geçecektir. Belki gitmek istemezler ama…’ dedi ve Türkiye’nin o noktaya gelene kadar çok büyük sıkıntılar yaşayacağını da hissettirdi.” 

“2023 seçimlerinden sonra…” bölümünün altını çizdim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deva Partisi.. Gelecek Partisi.. İlk seçimin sürpriz partileri olabilecekler mi? 06 Aralık 2022 | 1.390 Okunma Katar’daki Amerikan hava üssünün askerleri de maçları bandoları eşliğinde desteklediler 05 Aralık 2022 | 966 Okunma CHP’nin kibar beyler ve şık hanımlar ile yerli-yabancı uzmanları buluşturan dünkü toplantısının düşündürdükleri… 04 Aralık 2022 | 2.383 Okunma Saray’da yaşıyorlar, biri kral başında taç var, diğeri kraliçe; ancak geceleri uykuları kaçıyor… 03 Aralık 2022 | 9.505 Okunma İçişleri bakanı için neler neler söyleniyor; “BAE’ye Sedat Peker’i almaya gitti” bile dediler… 02 Aralık 2022 | 3.114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar