Korona günlerini en iyi nasıl değerlendirebiliriz? Kendi deneyimimi paylaşıyorum…

Korona günlerini mümkün olduğu kadar evinde geçirenler ne yapıyor? Başkalarını bilmem, ama ben ne yaptığımı sizlerle paylaşabilirim.

Korona günlerini mümkün olduğu kadar evinde geçirenler ne yapıyor?

Başkalarını bilmem, ama ben ne yaptığımı sizlerle paylaşabilirim.

Günümün önemli bir bölümü tabletimden okumakla geçiyor; okumadığım zamanı da televizyon karşısında geçiriyorum.

İnsanlar eskiden görüş alış-verişinde bulunmak için aynı mekanda bir araya gelirdi. ABD’de Türkiye mi konuşulacak, oradan buradan konuşmacılar ayarlanır, hepsinin aynı mekanda bulunması için bütçe ayrılır, çok önceden kendileriyle anlaşılmış konuşmacılar saatler süren uzun mesafeleri göze almak zorunda kalırlardı.

Şimdi öyle olmuyor. İnsanlar internet programlarıyla -en ünlüsü Zoom- oturdukları yerden kımıldamadan toplantılara konuşmacı olarak katılıyor, dünyanın dört bir tarafındaki başka insanlar da yine ev rahatlığı içerisinde onları dinliyor, soru sorma imkanı da buluyorlar…

“Salgın sonrası her şey başka olacak” diyenlere bu sebeple hak veriyorum.

En son birkaç gün içerisinde o kadar çok önemli toplantı izledim, zihin açıcı konuşma dinledim ki, buna kendim bile şaşırıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’de daha önce de darbe girişimleri oldu.. Geçmişten günümüze bir örnek olay… 18 Ocak 2021 | 1.434 Okunma Her an ölüm tehlikesi altında yaşayan insanlar kitap mı okur? 17 Ocak 2021 | 4.012 Okunma İki darbe girişimi (15 Temmuz ve 6 Ocak) birbirine benziyor; fakat ilişki kuran yok… 16 Ocak 2021 | 2.648 Okunma “Bizim burada olmaz” deniliyordu, ABD’de oldu.. Her yerde olabiliyor… 15 Ocak 2021 | 1.621 Okunma Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin.. Her şeyini kaybedebileceği gibi rezillenme ihtimali de var… 14 Ocak 2021 | 3.354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar