Kılıçdaroğlu’nun “Ben adayım” demesinden önceki Almanya gezisinde “Biz izin vermiyoruz, çekilme” diyen danışman var mıydı?

CHP kurultayı geride kaldı, seçilen yeni genel başkan bugün mazbatasını alıp eski başkanın koltuğunu kendisine teslim etmesini bekliyor.Devir-teslim olmalı ki, CHP’de değişim sürecinin başladığı...

CHP kurultayı geride kaldı, seçilen yeni genel başkan bugün mazbatasını alıp eski başkanın koltuğunu kendisine teslim etmesini bekliyor.

Devir-teslim olmalı ki, CHP’de değişim sürecinin başladığı daha iyi görülebilsin.

Kurultay’da ortaya çıkan sonuç, CHP’ye ve özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın gazetecilerin beklemedikleri bir gelişmeydi. Öyle olduğu anlaşılıyor. İsimlerini ekranları izleyenlerin benden daha iyi bilecekleri bu gazeteciler, anladığım kadarıyla, son ana kadar -hatta ilk sandık sonucunu öğrendikleri halde- Kılıçdaroğlu’nun adaylıktan çekilmemesini savunmuşlar.

Yalnız ekranlarda da değil, ilk sonuç aleyhine çıkınca çekilmek istediğinde Kılıçdaroğlu’nun yüzüne karşı…

Biri, “Kavga ede ede kaybedelim, çekilmeyelim” demiş…

Belli ki, kendisini bu aklı verecek kadar Kılıçdaroğlu’ya yakın biliyor…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Futbolcular ve iş insanları dolandırıldı ama haberleri izlerken ben kendimi de aldatılıyor hissediyorum 03 Aralık 2023 | 120 Okunma İsrail Hamas’ın saldıracağını bir yıl önce biliyormuş.. Şimdi de Türkiye’de adam öldürmeye hazırlanıyor İsrail… 02 Aralık 2023 | 2.475 Okunma Arkasından ağlayan olmaz, milyonlarca insanın ölümünden sorumlu Henry Kissinger öldü… 01 Aralık 2023 | 2.629 Okunma CB Erdoğan’ın “Allah Allah, lâfa bak” dediği soruyu irdeledim, ortağıyla ne görüştüğü konusunu… 30 Kasım 2023 | 2.593 Okunma Netanyahu’nun savaşına İsrail’den ve Amerikalı bir Musevi’den de itirazlar var 29 Kasım 2023 | 517 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar