Kılıçdaroğlu’na saldırı Erdoğan’ın ‘musafaha’ ve ‘Türkiye ittifakı’ söylemini bozma amaçlı olabilir…

Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yapılan saldırı tüm Türkiye'de etkisini sürdürürken Fehmi Koru'dan dikkat çeken saldırı yorumu geldi. Fehmi Koru, Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye İttifakı' söyleminin ardından gerçekleşen saldırının zamanlamasının manidar olduğunu vurgulayarak olayın dış yüzünün Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik, fakat iç yüzünde AK Parti'nin tuzağa düşürülme çabasının olduğunu ifade etti. İşte Koru'nun dikkatleri üzerine çeken yazısı...

Kişiler de bazen olağanüstü sıkıntılı dönemlerden geçerler, bunu hepimiz kendi hayatlarımızın gel-gitli safhalarından biliriz. Daha önemli olan, toplumların ‘akıl tutulması’ yaşadıkları zaman dilimleridir.

İntiharlar kişisel akıl tutulmalarının sonucudur. Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesi, toplu intihar görüntüsü veren bir toplumsal akıl tutulmasını, 20. yüzyılın ilk yarısında yaşamıştı; milyonlarca insan Avrupa’da o dönemde hayatlarını savaşlarda kaybetti.

‘Akıl tutulması’ dönem dönem toplumlara arız olan bir durumdur.

Günümüzde dünyanın genelinde benzer bir durum kendini belli ediyor.

Bir Avustralyalı, geçen ay, Yeni Zelanda’da, cuma namazına hazırlanan insanlarla dolu iki camiye saldırdı; aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 50’den fazla Müslümanın hayatlarını söndürdü.

Dün Sri Lanka’da, Paskalya bayramlarını kutlamak üzere kiliselerde toplanmış insanlara karşı girişilen kanlı terör eylemlerinde 200’den fazla Hıristiyan öldü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Rusya kazandı, ABD kaybetti” deniyor, ama Trump hiç de kaybetmiş bir ülkenin başkanı gibi davranmıyor.. Neden acaba? 23 Ekim 2019 | 6.631 Okunma Her şey sütliman sanırken ABD’de Türkiye’ye dönük yeni bir şeyler oluyor… Haberdar mıyız? 22 Ekim 2019 | 14.940 Okunma Trump’s letter to Erdoğan.. When and why was it written? Do we know answers to these questions? I doubt it… 21 Ekim 2019 | 28 Okunma Mektup üzerinde düşündükçe birden Taha Kıvanç’laştığımı fark ettim… 21 Ekim 2019 | 6.277 Okunma Bu bir pazar yazısı: İçinde Suriye var, gazeteler, yazarlar, internet siteleri var ve benim Abdullah Gül ile arkadaşlığım da var… 20 Ekim 2019 | 5.664 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar