Gazetecilik ölmüş gibiydi, ona yeniden nefes aldırma imkanı doğdu… 

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (01.08.2022)'' Gazetecilik ölmüş gibiydi, ona yeniden nefes aldırma imkanı doğdu… '' başlıklı yazısı.

Meslekte eskiden ‘Ankara gazetecisi’ diye bir sıfat vardı. Meslekte önemli bir sıfattı bu. Sonradan bazısı gazetelere yönetici olmuş pek çok gazeteci mesleğe Ankara’da başlamış, haberi orada soluklamış, bu özellikleri İstanbul’a da taşımıştır.

Ertuğrul Özkök, Zafer Mutlu, Derya Sazak, Fatih Çekirge hiç zorlanmadan aklıma geliveren öyle isimler…

Ankara’da başlayıp hala orada mesleğini sürdüren ‘gazeteci’ sıfatını bugün de hak eden isim ise çok fazladır.

Ben de yaklaşık 25 yılımı gazetecilik yaparak Ankara’da geçirdim.

Dolu dolu 25 yıl.

Son 20 yıla damgasını vuran AK Parti iktidarı pek çok başka şeyle birlikte gazeteciliği de etkileyen değişikliklere yol açtı. Gazetecilik yapmak Ankara’da zorlaştı. En önemli kaynak olan politikacı ortalıkta görünmemeyi, görüldüğünde konuşmamayı, konuştuğunda sadece resmi görüş açıklamayı tercih etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başarısızlığı kimse üstlenmez bizde, başarıya düşmanlığı da CHP’lilerden öğreniyoruz 14 Ağustos 2022 | 811 Okunma Medya takım tutar gibi parti tutar, partiler ve adaylar yıkıcı bir dille seçmen karşına çıkarsa… 13 Ağustos 2022 | 664 Okunma “2022 Türkiyesi” denildiğinde, akla, konser yasağı, parti faaliyetlerini engelleme veya deri rengine tahammülsüzlük gelmemeliydi 12 Ağustos 2022 | 898 Okunma ABD’de Trump bir ilke maruz bırakıldı: Başsavcı Trump’ı iş insanı olarak sorguladı… 11 Ağustos 2022 | 1.449 Okunma Bütün siyasiler Alevi kesimi seviyor, bunu anladık; biraz da onları anlamaya çalışsalar ya… 10 Ağustos 2022 | 581 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar