Filistin’de yaşanan fecaatler yaşanmadan önce dört başı mamur bir rapora geçirilmiş…

Harvard Üniversitesi’nin Ortadoğu Araştırmaları Merkezi ilgi alanına giren konularda sürekli tartışmalı programlar düzenler, çevrede bulunuyorlarsa izleyebilsinler diye eski mezunlarına da haber verir. Francesca...

Harvard Üniversitesi’nin Ortadoğu Araştırmaları Merkezi ilgi alanına giren konularda sürekli tartışmalı programlar düzenler, çevrede bulunuyorlarsa izleyebilsinler diye eski mezunlarına da haber verir. 

Francesca Albanese’in önceki gün Gazze konusunda düzenlenen bir panelde konuşmacı olduğunu bu vesileyle öğrendim.

Daha önce haberlerde soyadının ilginçliği sayesinde dikkatimi çekmişti, ama İtalyan asıllı uluslararası hukukçu Bn. Albanese’in Birleşmiş Milletler (BM) örgütünün Filistin özel raportörü olduğunu unutmuşum.

Panelin haberini alınca meraklandım ve o sayede kendisinin BM’ye sunduğu son Filistin raporuna ulaştım.

İsrail’in 7 Ekim günü Gazze’de uğradığı Hamas militanlarının saldırısı sonrasında başlattığı Gazze’yi ve Gazze’deki Filistinlileri imhayı amaçlayan savaşını TV kanallarında canlı izlemeseydim, raporda yazılanlar bile, hiç mübalağa etmiyorum, tüylerimi diken diken ederdi.

Rapor 7 Ekim sonrasında her gün yaşananları yansıtmıyor; bütünüyle 7 Ekim öncesine ait.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CB Erdoğan’ın “Allah Allah, lâfa bak” dediği soruyu irdeledim, ortağıyla ne görüştüğü konusunu… 30 Kasım 2023 | 2.078 Okunma Netanyahu’nun savaşına İsrail’den ve Amerikalı bir Musevi’den de itirazlar var 29 Kasım 2023 | 510 Okunma Shakespeare’in Venedik Taciri oyunu ile “Soyulduk” feryatları işitilen futbolcular… 28 Kasım 2023 | 1.216 Okunma Ülkede bu kadar çok suç örgütü, yerli-yabancı mafya, halkı dolandıran çete olduğunu bilmezdim 27 Kasım 2023 | 1.500 Okunma Milyonlarca dolarlarını dolandırıcılara kaptıranlar var.. Aslında hepimiz birileri tarafından dolandırılmaktayız… 26 Kasım 2023 | 1.069 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar