Ekonominin düzelmesi isteniyorsa Barolar’ın uyarılarına müdahale etmek yerine söylediklerine kulak verilmeli…

Dün ilginç bir olay yaşandı: Adli yılın açılış töreninde konuşması âdetten olan Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanı Erinç Sağkan’ın ne dediğini, etkinliği...

Dün ilginç bir olay yaşandı: Adli yılın açılış töreninde konuşması âdetten olan Türkiye Barolar Birliği (TBB) başkanı Erinç Sağkan’ın ne dediğini, etkinliği televizyonları başında izleyenler öğrenemedi.

Söylendiğine göre, Cumhurbaşkanlığı konuşmanın yayınını uygun görmemiş…

Konuşmanın bir bölümü de metinden çıkartılarak medyaya servis edilmiş…

Olayın ilginçliği şundan: Törende esas konuşmacı konumunda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hukukçularla dolu salona, iktidarları döneminde ülkemizin hak ve özgürlükler konusunda kaydettiği mesafeyi ve bunu demokratik bir anayasayla taçlandırmak niyetinde olduklarını anlatmaktaydı.

Ânında yaşatılan çelişki bir gözlemci olarak beni üzüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin başı çektiği Cumhur İttifakı’nın Meclis’te yeniden çoğunluğa sahip hale geldiği ve kendisinin de üçüncü kez cumhurbaşkanı seçildiği son seçimin ardından, 14 Mayıs öncesinden farklı davranışlar sergiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki uyarı ile tek hedef vuruluyor.. Bu yazımı “Allah bizi her türlü şerden korusun” duasıyla okuyun… 25 Eylül 2023 | 2.991 Okunma CHP’de kavgalı kongreler sıradan bir çekişmenin sonucu mu, yoksa derin bir hesapla mı ilgili? 24 Eylül 2023 | 483 Okunma Akşener “Biz AK Parti’ye rakibiz” diyor; sizce de İYİP ile AK Parti rakip mi, ne dersiniz?  23 Eylül 2023 | 822 Okunma İtibarlara yönelik saldırılar yüzünden ortalık tahammül edilmez bir hal aldı 22 Eylül 2023 | 1.237 Okunma Meral Akşener eski liderleri hayırla yad etmemi getiren atışlar yapıyor, ama bence iyi yapmıyor… 21 Eylül 2023 | 2.030 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar