Bir çocuk intihar etmiş diyeler.. Bu konuyu 1,5 yıl gecikerek ele aldığım için mahçubum…

11 yaşında bir çocuk intihar etmiş olabilir mi? Bir süredir toplumu sarsacak boyutlara ulaşan intihar salgını çocuklara kadar bulaşmış mıdır gerçekten?

Hiç sanmıyorum.

Ben sanmıyorum, ancak 11 yaşındaki Rabia Naz isimli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi kız çocuğunun intihar ettiğine inanan bir yargımız ve siyaset alanından kişiler var.

Çocuğun babası “Benim kızım intihar etmiş olamaz” inancıyla konuyu sürekli canlı tuttuğu için kamuoyu 1,5 yıldır olaydan haberdar; acılı baba ve ailesi kayıplarını kabul etseler Rabia’yla ilgili dosya şak diye kapanacak.

Kapandığında olayın cereyan ettiği Giresun/Eynesil’de -ve galiba Ankara’da da- her gün “Ya gerçek ortaya çıkarsa” tedirginliği yaşayan birileri de rahatlayacak.

‘İntihar’ denilerek dosyası kapatılanın basit bir vur-kaç olayı olduğuna inanıyor aile. Yolda yürüyen çocuğa bir aracın çarptığı, araç sürücüsünün çocuğu evin önüne kadar götürüp bıraktığı düşünülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni partiler telaşa sebep oldu, lanetleyen bile çıktı.. Yeniler AK Parti için yararlı olabileceği gibi hayır-dua da alabilir… 16 Aralık 2019 | 3.912 Okunma Bazılarını bilinçaltları konuşturur.. Spike Lee bir gerçek hayat hikayesinin filmini çekerek Trump’ın bu yönünü afişe etmiş… 15 Aralık 2019 | 3.111 Okunma AK Parti’de cesaret artmış; CB Erdoğan’a giden heyete baksanıza kendisine neler söylemiş.. Söylenenlere kulak verilir mi, ha ne dersiniz? 14 Aralık 2019 | 10.034 Okunma Olay yerinden bildiriyorum: Yaptırımlar çıktı.. Ermeni soykırım kararı da.. Washington’daki Türkiye karşıtları durmayacaklar… 13 Aralık 2019 | 7.192 Okunma Yaptırımlar yine gündemde.. Amerika CB Erdoğan’ı ve Türkiye’yi gücendirmeyi göze alıyor.. Ne olur? 12 Aralık 2019 | 6.298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar