Araplar ile aramız açılıyor.. Gazetelerinde Türkiye ve CB Erdoğan ile ilgili yazılanlarda ipin ucu iyice kaçtı…

Arap medya dünyasında en revaçta olan konu, içinde Türkiye’nin, Tayyip Erdoğan’ın ve Osmanlı’nın anıldığı yazılar…Böyle bir dalga Arapça çıkan gazetelerde bir süredir gündemi işgal ediyor.

Türkiye’nin Tayyip Erdoğan eliyle Osmanlı geçmişini günümüzde canlandırmaya çalıştığı tezi bu dalganın etkisi altına düşmüş her yazıda ifade ediliyor.

Yazarların adları, hangi ülkenin vatandaşı oldukları, hatta yazılarında işledikleri ayrıntılar değişiyor, buna karşılık yukarıdaki kısa paragrafta özetlediğim tez hiç değişmiyor.

Son günlerde bu teze bir yeni ayrıntı daha eklendi ve ısrarla her yazıda vurgulanıyor.

Teze bakın, teze…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne yapılırsa yapılsın siyasi kısır döngüden kurtulamayan bir ülke.. İktidarlar değişiyor, gündem değişmiyor… 20 Şubat 2020 | 1.799 Okunma Bizde adet böyledir: Güzeli ağlatırlar, çirkini söyletirler (Fidayda türküsünden) 19 Şubat 2020 | 2.576 Okunma İlker Başbuğ’un başlattığı tartışma bana eskilerde yaşananları hatırlattı.. Ne günlerden bugünlere geldik… 18 Şubat 2020 | 3.639 Okunma İçte ve dışta karşılaşılan sorunların temelinde tek bir sorun yatıyor.. Bütün sorunların anası olan esas sorun… 17 Şubat 2020 | 4.202 Okunma ABD ‘zengin’ birini başkan olarak denedi.. Ya ‘sosyalist’ biri ABD’ye başkan olursa? “Olmaz” demeyin… 16 Şubat 2020 | 903 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum