ABD’de, İngiltere’de kuyruklar var.. Almanya sıkıntıda.. Sorun bakalım neden? 

AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkede her şeyin güllük gülistanlık olduğunu anlatmayı seviyor. Cumhurbaşkanlarının bir görevinin de vatandaşlara moral vermek olduğunu...

AK Parti genel başkanı da olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkede her şeyin güllük gülistanlık olduğunu anlatmayı seviyor. Cumhurbaşkanlarının bir görevinin de vatandaşlara moral vermek olduğunu düşünüyor olmalı. Şu sırada insanların hayat pahalılığı yüzünden moralleri hayli bozuk; Cumhurbaşkanı Erdoğan o eksiği ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Moral için son günlerde söylediği bir cümle bayağı tartışılıyor.

Dediği şu: “Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da, Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar.”

Almanya’da, Amerika’da, İngiltere’de benzin sıkıntısı yaşanmasını, bir çok ülkede kuyruklar oluşmasını, insanların marketlerde aradıklarını bulamamasını abartılı iddialar sayanlar var.

Oysa gerçekten de dünyanın öndegelen ekonomileri şu sıralarda daha önce hiç karşılaşmadıkları sorunlarla baş etmeye çalışıyorlar. Bazı ülkelerde gerçekten benzin istasyonlarında kuyruklar oluşmakta. Bazılarında büyük marketlerin rafları boşalınca yerine yeni mal bulmakta zorlanıldığı oluyor. 

Yokluktan değil ama.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anketler ne zaman yalan söyler? Cevap veriyorum: İktidar-sandık ilişkisi bozulduğu zaman… 19 Ekim 2021 | 46 Okunma AK Parti açık ara birinciyse bu telaş ne? Muhalefetin açmazına ışık tutuyorum 18 Ekim 2021 | 3.457 Okunma Sözler anlaşılmak için söylenir; neden öyleyse önemli şahısların sözlerini anlayamıyorum? 17 Ekim 2021 | 1.312 Okunma AK Parti yeni sistemin hatalarının farkında; öyleyse CB Erdoğan neden yetki paylaşımına gitmiyor?   16 Ekim 2021 | 1.963 Okunma Sorunlar devleşirken halkın sandık beklentisi de büyümeye başladı 15 Ekim 2021 | 2.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar