Sayın Sare Davutoğlu söyleşisi ve “imkansız talepler” üzerine derkenar

Milliyet'ten Serpil Çevikcan Sayın Sare Davutoğlu ile seçim sonrası ilk röportajı gerçekleştiren gazeteci oldu. Güzel bir söyleşi. Güzelliği bize hem bir duygu hem de bilgi katmasında.Muhatabını dinlemeyi...

Milliyet'ten Serpil Çevikcan Sayın Sare Davutoğlu ile seçim sonrası ilk röportajı gerçekleştiren gazeteci oldu. Güzel bir söyleşi. Güzelliği bize hem bir duygu hem de bilgi katmasında.
Muhatabını dinlemeyi bilmeyen gazeteciler yüzünden maalesef güzel söyleşi okuma imkanına pek sık kavuşamıyoruz. Hem yazılı basında hem de ekranda anlamak ve tanımak değil kafasındaki izlek için “malzeme” toplayan gazeteciler yüzünden röportajların sohbete yaslanması gereken damarı zarar görüyor.
Röportaj üzerinden Sayın Sare Davutoğlu'nun işaret etmiş olduğu birkaç hususa değinmek istiyorum.
Kamu sağlığı üzerine bir doktor olarak sivil toplum kanadında da çok verimli ve başarılı kampanyalara imza atmış olan Sayın Sare Davutoğlu sağlık haberleri için medyada özel bir yer ayrılması gerektiğini söylüyor ki bu husus çok önemli. Fakat ne yazık ki ses getirsin düşüncesi ile medyada sadece şiddet gören sağlık personelinin haberleri yapılıyor. Oysa pozitif sağlık haberlerine ihtiyacımız var. Hastaları için canla başla türlü fedakarlıklar yaparak mesleğini sürdürmeye çalışan sağlık personelinin mücadelesi, çalışma şartlarının zorluğuna dair bilgi sahibi olduğumuz zaman her türlü olumsuzluğu doktorlara yıkma pervasızlığından biraz uzaklaşabiliriz.
Diğer taraftan sağlık konusunda sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmemiz için evvela kullandığımız kelimelerin “sağlıklı' olması gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.014 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.216 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 142 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.233 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.451 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar