Gurup kimliği, aidiyet bilinci, idrakin önünde kocaman bir engel!

Olay geçen hafta yaşandı. Baba tarla sularken yaralanan kızını ambulansla hastaneye yetiştirmiş, bir yanı kahır bir yanı umut bekliyor. Ayağında çizmeleri, çizmelerinde tarlanın çamuru, elinde...

Olay geçen hafta yaşandı. Baba tarla sularken yaralanan kızını ambulansla hastaneye yetiştirmiş, bir yanı kahır bir yanı umut bekliyor. Ayağında çizmeleri, çizmelerinde tarlanın çamuru, elinde cigarası. Yanındakine dert anlatıyor.

Derken bir doktor hanım geliyor. Efkarlı babanın hayırlı haber beklentisinden bunalmış şekilde “O öldü amca öldü” diyor. Adamın nasıl olur çaresizliği ile yere yığılışını pekiştirmek istercesine “Buraya geldiğinde ölmüştü zaten” diyor.

Acılı babanın yere yığılışı kalbine hiç dokunmuyor. Bir de bunlarla mı uğraşacağım edasında söylene söylene gidiyor.
Haberin vidyosunu seyrettim. Gözlerime inanamadım bir daha seyrettim sonra içimdeki kırgınlığa merhem olur belki diye şöyle bir tivit attım: “Tıp fakültelerinde karşınızdakini nesne olarak değerlendirin konulu dersler mi okutuluyor artık? ÖLÜ O ÖLÜ diyen doktor edepsizliği!”

Cümle bu. Bu cümleye nasıl yorumlar geldi dersiniz.
-Genelleme yapmayalım iyi doktorlar da var.

Bu cümlenin genelleme cümlesi olabilmesi için bütün doktorlar edepsizdir hükmünü içermesi gerekiyor. Benim cümlem: ÖLÜ O ÖLÜ diyen doktor edepsizliği.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Babaannem faceApp’lanınca derse geç kaldım” 19 Temmuz 2019 | 333 Okunma 15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 262 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.253 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar