Dünya Kız Çocukları Günü var da niye erkek çocukları günü yok!

I- 11 Ekim, bütün dünyada “Kız Çocukları Günü” olarak kutlanıyor. Her şeyin bir günü var ama erkek çocuklar için bir gün yok. Bir gün, senede bir gün yeni dünyada erkek çocuk...

I-

11 Ekim, bütün dünyada “Kız Çocukları Günü” olarak kutlanıyor. Her şeyin bir günü var ama erkek çocuklar için bir gün yok. Bir gün, senede bir gün yeni dünyada erkek çocuk olmanın, erkek çocuk yetiştirmenin sıkıntıları merkeze alınmalı.

 Yüz yıl öncesinin şartları ile  mukayese edildiğinde, dünyanın önemli bir bölümünde kız çocuklarının eğitim görmesi, iş hayatına atılması konusunda azımsanmayacak bir mesafe kaydedildi. Fakat erkler çocuklarının eğitiminde, zihin dünyasında yüz yıl öncesine göre nasıl bir değişiklik olduğunu da dikkate almak zorundayız.

Erkeklerin kendilerini ifade edebilme alanları giderek daralıyor. Daralan alan içinde onlara biçilen ya terörist ya da romantik sevgili rolü oluyor.

“Azalan erkek kimliği” bütün dünyada tartışılan bir mesele. Şimdi size “Bitik Erkekler” kitabından bir kaç alıntı yapmak istiyorum:

 “Erkek çocuklarının ve genç adamların bugünkü durumu, aslında kadınların bir sorunudur. Bu çocuklar bizim oğullarımızdır, kızlarımızın birlikte bir  gelecek kuracakları insanlardır. Eğer erkek çocuklarının başı dertteyse hepimizin başı derttedir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.247 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 169 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.294 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.486 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar