“Çoban Ahmet Aslan’ın hikayesini dinledik, hikayesinde dinlendik”

Çoban Ahmet Aslan'ın hikayesinden yol almaya devam ediyoruz. Konyalı okuyucularım Ahmet Aslan'ı misafir etti ve nasiplerinden bize de pay sundular. Buyurun:“Okudukları ve yaşadıkları ona arifane bilgelik...

Çoban Ahmet Aslan'ın hikayesinden yol almaya devam ediyoruz. Konyalı okuyucularım Ahmet Aslan'ı misafir etti ve nasiplerinden bize de pay sundular. Buyurun:
“Okudukları ve yaşadıkları ona arifane bilgelik kazandırmış”
“22 Nisan Cuma günü köşe yazınızı okudum, bahsi geçen çoban Ahmet Aslan'ın belgeselini izledim ve hikayesinden çok etkilendim. Konya'da yaşadığını öğrenince bu insanı mutlaka tanımalı ve tanıtmalıyım düşüncesi ile tweet attım size ve sayenizde dileğim gerçekleşti. (Teknoloji ve internet mucize bir nimet) Malumunuz Konya'da NİHAYET Dergi okurları olarak toplanıyor ve dergimizi birlikte değerlendiriyoruz. Bu defa toplantımıza çoban Ahmet Bey'i davet ettik ve tabiri caizse nefesimizi tutarak dinledik kendisini. Onu dinlerken günlük koşturmalarımızın bizi ve zamanımızı nasıl öğüttüğünü, yok ettiğini düşündüm.
Okudukları ve yaşadıkları ona arifane bilgelik kazandırmış ve her insan fıtratında var olan iyi hasletlerin onda farklı ve sıradışı bir tezahürü olmuş. Zamanı durdurmuş sanki. Bir parça kağıt için ağaçlardan utandığını düşünen, dağda, merada, heryerde ve yaratılan herşeyde bir ruh, bir incelik ve bir can gören bilge birini dinledik!!
Siz ona “memleket tebessümü” demiştiniz, hakikaten dediğiniz gibi memleket tebessümü ve biz de payımıza düşen dersleri aldık Elhamdülillah!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar