Aklını firar ettirip, bedenini dansa kaldıranlar...

Kendisini mühim insan kategorisinde gören herkesin dilinde asılı duran şöyle bir cümle var: “Tarihe tanık olduğumuz şu günlerde yaşadığım için çok mutluyum.”Tarihe tanık olduğunu...

Kendisini mühim insan kategorisinde gören herkesin dilinde asılı duran şöyle bir cümle var: “Tarihe tanık olduğumuz şu günlerde yaşadığım için çok mutluyum.”

Tarihe tanık olduğunu zannetmek zavallı bir tesellidir, gündemi takip ettiğini düşünen biz faniler için.

Kendisine dayatılan gündemler arasında, onu değil de bunu seçtiği için kendisini tanık gören kişi, esasında hanesinde olan bitenden bile bihaberdir çok defa.

Dijital kültürün zihnimize taktığı gözlükler ile bizi hiç ilgilendirmeyecek “bilgi”ler üzerinden köleleştiriliyoruz. Ne ki kölelik bize gündem takibi olarak sunulduğu için kendimizi çağa tanık, sorumlu bireyler sanıyoruz.

Oysa pek azımızın gündeminde “hakiki” gündem var.

Hakiki gündem, küresel sermayenin gücüyle yurtları başlarına yıkılan milyonlarca insanın göçmen olması.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atılan taş ürkütülen kurbağaya değdi mi? 16 Şubat 2024 | 382 Okunma Aklını firar ettirip, bedenini dansa kaldıranlar... 09 Şubat 2024 | 455 Okunma Pazarlama tekniği olarak “gerçek hayat hikâyesi”... 02 Şubat 2024 | 266 Okunma “Üzgünüm, çok üzgün...” 22 Aralık 2023 | 751 Okunma Moda ve vahşet! 15 Aralık 2023 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar