Eski hurafeleri yeni kostümlerle sahnelemek...

-İyilerle kötüler, lüzumlularla lüzumsuzlar, beyazlarla siyahlar, çalışkanlarla tembeller... Tarih boyunca devam eden kategorilere yenilerini eklememiz gerekiyor mu, yoksa yeni fenomenleri ufak bir güncelleme yaparak eski kategorilere dahil mi...

-İyilerle kötüler, lüzumlularla lüzumsuzlar, beyazlarla siyahlar, çalışkanlarla tembeller... Tarih boyunca devam eden kategorilere yenilerini eklememiz gerekiyor mu, yoksa yeni fenomenleri ufak bir güncelleme yaparak eski kategorilere dahil mi etmeliyiz?

-Nasıl yani hocam, tam olarak ne demek istediniz?

-“Tam olarak” dediniz... Neden tam olarak dediniz?

-Yani öylesine hocam.

-Öylesine diye bir şey yok. Tam olarak diyorsunuz çünkü alt benliğinizde hiçbir şeyin başka bir şeyi tam olarak kuşatamayacağını düşünüyorsunuz. Biraz ondan biraz bundan. Potpori. Biraz hakikat mecmuası. Biraz gerçeklik.

-Madem hiçbir şeyi tam olarak kuşatamayacağımızı düşünüyoruz o halde niye “tam olarak” diye bir ifade ortaya koyuyoruz hocam!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müslümanın saati, günü, ayı, yılı...  12 Temmuz 2024 | 1.771 Okunma Eski hurafeleri yeni kostümlerle sahnelemek... 05 Temmuz 2024 | 1.375 Okunma “Hayal ihracatçısı, aman ne hoş!” 28 Haziran 2024 | 1.576 Okunma Hayvan sevgisi bu değil, yapmayın! 21 Haziran 2024 | 165 Okunma Son Bayram 14 Haziran 2024 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar