Yabancı haber sitelerinin artışı neyin işareti?

İngilizlerin BBC'si, Rusların Sputnik'i, Almanların Deutsche Welle'si, Barzani yönetiminin Rûdaw'ından sonra Suud sermayeli Independent de internetten Türkçe yayınına başladı.Peki, yabancı...

İngilizlerin BBC'si, Rusların Sputnik'i, Almanların Deutsche Welle'si, Barzani yönetiminin Rûdaw'ından sonra Suud sermayeli Independent de internetten Türkçe yayınına başladı.
Peki, yabancı kökenli medyanın Türkiye'ye ilgisinin altında ne yatıyor?
Bu durumun bir görünür bir de görünmeyen sebebi var.
Birincisi Türkiye çok dinamik bir ülke. Habercilik anlamında bereketli. Gazete, haber kanalı, internet haber portali sayısı bakımından zengin. Fakat basın, var olanı özgürce yazma/yansıtma konusunda birtakım sıkıntılar yaşıyor.
Bütün yayın organları çok taraflı. Paranoyak tipler mesleğin ilkelerini yok etti. Güven kayboldu, itibar zedelendi. Hâliyle 'haber' isteyen dijital çağın vatandaşları sıkıldı. Bu açığı gören Türkiye'ye geldi. Yani mevcut durumu şartlar doğurdu.
Ortada çok garip bir manzara var. Devlet bile kendi millî medyasına itibar etmiyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arpa boyu 13 Mayıs 2019 | 1.298 Okunma Havuz medyası 06 Mayıs 2019 | 1.509 Okunma Bakan da gelecek mi? 29 Nisan 2019 | 1.220 Okunma Yabancı haber sitelerinin artışı neyin işareti? 22 Nisan 2019 | 2.662 Okunma Bu vebal kimin? 15 Nisan 2019 | 1.256 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar