Makam uçağının spikerleri...

Cumhurbaşkanı yurt dışı gezilerine kalabalık bir gazeteci grubuyla gidiyor. Uçağa önceden sadece yazılı basının temsilcileri davet edilirdi. Yayın yönetmenleriyle birlikte zaman zaman köşe yazarları da...

Cumhurbaşkanı yurt dışı gezilerine kalabalık bir gazeteci grubuyla gidiyor. Uçağa önceden sadece yazılı basının temsilcileri davet edilirdi. Yayın yönetmenleriyle birlikte zaman zaman köşe yazarları da çağrılırdı.
Son yıllarda televizyoncular da uçağın müdavimlerinden. Sadece yayın yönetmenleri değil, spikerler ve program sunucuları da gezilerde boy gösteriyor. Buket Aydın (Kanal D), Simge Fıstıkoğlu (NTV), Hilal Özdemir (A Haber), Pelin Çift (TRT 1), Belkıs Kılıçkaya (24 TV), Kübra Par (Habertürk) aklıma gelenler... Üstelik bu isimler bir değil çok defa davet edildi.
Cumhurbaşkanı, dönüşte soruları cevaplıyor. Sohbetten ortak bir metin çıkıyor. Gazetecilerden biri deşifre yapıyor. Metin 'kontrolden' sonra haber merkezlerine ulaştırılıyor.
Her yayın kuruluşu önemli gördüğü ve yayın politikasına daha uygun bulduğu ifadeleri ön plana alarak röportajı yayınlıyor.
Gazeteler bazen manşette 'pişti' oluyor, bazen de aynı ifadeden farklı cümleler öne çıkarılıyor.
Ne var ki uçakta televizyoncuların ağır basması röportajın yayınlanma saatini de değiştirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli ve bulut teknolojisi 02 Aralık 2019 | 2.343 Okunma Yalan trafiğinin çakma plakası 25 Kasım 2019 | 2.351 Okunma Makam uçağının spikerleri... 18 Kasım 2019 | 2.501 Okunma İlle de Çölaşan gibi mi olmak lazım! 11 Kasım 2019 | 2.529 Okunma İtirazım var 04 Kasım 2019 | 2.212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar