Yakında "Üç beş çapulcu" da dersiniz

Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı'nın bugünkü (07.05.2022)''Yakında "Üç beş çapulcu" da dersiniz'' başlıklı yazısı.

Ekrem İmamoğlu'nun Trabzonspor'un şampiyonluğu sayesinde çifte bayrama denk getirdiği Doğu Karadeniz gezisi katılımcıların kimliği nedeniyle tartışılmaya devam ediyor. İmamoğlu'na ciddi bir kızgınlık var ancak İmamoğlu ve ekibi bu kızgınlığın nedenini anlamamakta ya da anlamazdan gelmekte ısrar ediyor. "Yine götürürüm, inadına götürürüm, 300-500 kişi için geri adım atacak değiliz" gibi son yılların moda AK Parti üslubu ile atarlı giderli yanıt veriyorlar.

Gezideki katılımcıları “Ne var canım, bakın işte biz karşı mahalleden de isimleri götürdük, götürmeye de devam edeceğiz” diye savunuyorlar.

Zaten meseleyi anlamadıkları, anladıkları kadarını da yanlış anladıkları buradan belli.

Milleti kızdıran, daha doğrusu hayal kırıklığı yaratan “karşı mahalleden” birilerini götürmeleri değil.

Elbette karşı mahalleden birilerini götürebilirsin.

Hatta götürmelisin.

Kimsenin karşı mahalleli diye bir şey dediği yok zaten.

Buradaki sorun hangi mahallelerde olduğunda değil, isimlerde.

Ekrem İmamoğlu veya akıl hocaları zannediyor mu ki, oraya götürdüğü bazı isimlerin herhangi bir mahallede karşılığı var.

Akit’ten Abdurrahman Dilipak’ı götürsen kim sana ne diyecek, hatta hayatta olsa rahmetli Hasan Karakaya’yı götürsen de kimse bir şey demez. Hatta Selvi’yi götür yine ses çıkmaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kıskançlık mı fesatlık mı! 21 Mayıs 2022 | 429 Okunma Niye SADAT baskını 20 Mayıs 2022 | 871 Okunma Yerimiz sabit 18 Mayıs 2022 | 1.198 Okunma Oturmadığınız evi yıkıyor musunuz? 17 Mayıs 2022 | 621 Okunma İsrailliye niyet, Katarlıya kısmet 16 Mayıs 2022 | 1.129 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar