Sonunda pişman olacaklar

Müslümanların aleyhinde korku salmaya çalışanlar bu gayretlerinin İslâm’ın daha iyi tanınmasına vesile olacağını bilmiş olsa, yine de İslâm korkusunu yaymaya çalışırlar...

Müslümanların aleyhinde korku salmaya çalışanlar bu gayretlerinin İslâm’ın daha iyi tanınmasına vesile olacağını bilmiş olsa, yine de İslâm korkusunu yaymaya çalışırlar mıydı?
İslamofobi, İslâm’dan korkutmak ve uzaklaştırmak politikası ‘ifsat şebekeleri’nin her zaman müracaat ettiği bir yoldur. Asırlardır devam eden propaganda faaliyetleri neticesinde bazı gayrimüslim ülkelerde İslâm denildiğinde maalesef akla kötü tablolar gelmeye başlamıştır. Kelime manası bile ‘barış’ olan bir dinin bu şekilde tanıtılmaya çalışılması ifsat şebekelerinin planı olsa gerek.

Yayılmaya çalışılan İslâm korkusu bazı insafsızların camilere saldırmasına da sebep oluyor. Kanada’nın Quebec şehrindeki bir camiye saldırı düzenlendi ve 6 kişi şehiden vefat etti. Kanada medyası, saldırıyı düzenleyen zanlının ABD Başkanı Donald Trump’ın ve Fransız Ulusal Cephesi lideri Marine Le Pen’in sosyal medya hesaplarını beğendiğini duyurmuş.

Ancak asıl dikkat çeken nokta, Kanadalı yöneticilerin saldırı sonrasında ortaya koydukları tavır oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar