Kardeşliğin mekânı

Bitlis Vâlisi İsmail Ustaoğlu, İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî’nin doğduğu yer olan Nurs köyünü ziyaret edip önemli bir mesaj vermiş. Bediüzzaman’ın doğduğu evi ve ilk ders...

Bitlis Vâlisi İsmail Ustaoğlu, İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî’nin doğduğu yer olan Nurs köyünü ziyaret edip önemli bir mesaj vermiş.

Bediüzzaman’ın doğduğu evi ve ilk ders aldığı yaklaşık 400 yıllık tarihî câmiyi inceleyen Vali Ustaoğlu, Hizan’a bağlı Nurs köyünün mânevî anlamda en önemli merkezlerden biri olduğunu hatırlatmış.

Ustaoğlu, Nurs Köyünü anlatırken şunları da söylemiş: “Gerçekten burası ilimiz ve ülkemiz açısından çok önemli bir mekân. Kültürel derinliği ve inancımız açısından çok önemi bir anlamı var. Bu mekânda zamanın zor koşullarında Said Nursî hazretlerinin babasının görev yaptığı ve kendisinin de namaz kılıp ders aldığı mekânlar mevcut. Yapılan bu hizmetlerle yüz binlerce gencin Anadolu’da yetişmesine ve İslama hizmet etmiştir. Memleketin birlik ve beraberliğinde hizmet edecek gençlerin yetişmesi için çok uğraşlar vermiştir.” (AA, 17 Ocak 18) 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar