İyi ile kötünün bilek güreşi

Bilhassa dış politikada işlerin plânlanan gibi gitmediği söylenebilir.‘Sıfır sorun’la çıkılan yolun komşularla köprülerin atılacağı bir zemine gelmesini her hâlde kimse istemez ve beklemezdi....

Bilhassa dış politikada işlerin plânlanan gibi gitmediği söylenebilir.
‘Sıfır sorun’la çıkılan yolun komşularla köprülerin atılacağı bir zemine gelmesini her hâlde kimse istemez ve beklemezdi. Ama bir şekilde arzu edilmeyen bu noktaya gelindi.

İlişkilerin düzelmesi beklenen bir konu da Avrupa Birliği müzakereleriydi. Bir yıl önce vizesiz seyahat imkânları tartışılırken bugün çok farklı bir noktaya gelindi. Bu noktada iyilerle kötülerin bilek güreşine tutuştuğunu söylemek lâzım. Çare de bellidir: Türkiye’deki iyilerle Avrupa’daki iyiler bir araya gelmeli ve her iki taraftaki kötülerle mücadele etmeli.

Meselâ, Lüksemburg’un eski başbakanlarından AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker bir bakıma “Birinci Avrupa”yı temsil ederek AB içinde Türkiye aleyhinde atılan adımlara itiraz ediyor. Jean-Claude Juncker Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerinin askıya alınması yönündeki çağrılara karşı çıktığını açıklamış. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar