İsraf bitmeden zamlar biter mi?

Mal ve hizmetlerin zamlanması, fiyatlarının her geçen gün artması milleti ciddî sıkıntılara sokuyor. Tabiî ki zamlar sadece bu günün meselesi değil ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da gündemi...

Mal ve hizmetlerin zamlanması, fiyatlarının her geçen gün artması milleti ciddî sıkıntılara sokuyor. Tabiî ki zamlar sadece bu günün meselesi değil ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da gündemi meşgul edecek.

Zamlara kızmadan önce buna sebep olan şartları bilmek ve konuşmak icap eder. Çünkü zam, bir neticedir. İnsan, ateşi yükseldiğinde ‘ateş’e ya da ateşini ölçen ‘derece’ye kızar mı? Kızsa bir işe yarar mı? Yüksek ateşe sebep olan hastağının tedavisine çalışmak icap etmez mi? Aynen yüksek ateş gibi zam da bir neticedir ve sebepleri ortadan kaldırılmadığı sürece zamsız günler ve yılları beklemek boşunadır.

2018’de de zamlarla karşılaşacağımız anlaşılıyor. Her yıl yapılan düzenli zamlar haricinde hesapta olmayan ve beklenmeyen zamlar da yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar