İmaj bozulması

Dünya küçülüp bir köy haline geldiği için komşulardan habersiz ve irtibatsız yaşamak da mümkün değil. Bu irtibat sadece kapı komşumuz olan ülkelerle değil, dünyanın en uzak bölgesinde yer...

Dünya küçülüp bir köy haline geldiği için komşulardan habersiz ve irtibatsız yaşamak da mümkün değil. Bu irtibat sadece kapı komşumuz olan ülkelerle değil, dünyanın en uzak bölgesinde yer alan devletlerle de söz konusudur.
Dünya ülkeleriyle olan irtibatımız, ithalat ihracat gibi ekonomi ilişkileriyle de sınırlı değildir. Aynı dünyayı paylaştığımız başka ülke ve insanların acıları da sevinçleri de bizi doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilendirir. Herhangi bir ülkede deprem olsa üzülmez miyiz? İnsaniyet noktasında her ülke ile irtibatımız olması normaldir.
Ülkeler dünya nezdindeki itibarını her zaman korumak ister. Hiçbir ülke başka ülke ve insanlar nazarında ‘kötü’ bilinmek istemez. Bunun için maddî ve manevî yatırım yapmaktan da kaçınmazlar. Nitekim ülkemizin de kendisini tanıtmak için Amerika ya da Avrupa’da bu iş için kurulan şirketlere, derneklere, ‘lobi’lere yüklü miktarlarda para verdiğini duyarız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar