Gazetecilerin günü

Türkiye’nin büyük dertlerinden biri de medyadır. Gazete ve televizyonlar başta olmak üzere bütün millet, medya vasıtalarının yayınlarından dolayı şikâyetçidir. Bu şikâyetlerin dikkate...

Türkiye’nin büyük dertlerinden biri de medyadır. Gazete ve televizyonlar başta olmak üzere bütün millet, medya vasıtalarının yayınlarından dolayı şikâyetçidir. Bu şikâyetlerin dikkate alındığını söylemek de kolay değil.

Elbette medya vasıtalarının da kendilerine göre haklı şikâyetleri vardır. Okumaya ilgi gösterilmemesi gazete ve dergilerin yayın hayatını da olumsuz etkiliyor. Fikir gazetelerinin sayıca az satması, ‘boyalı basın’ denilen gazete ve dergilerin daha fazla itibar görmesi en büyük çelişkilerimizden biridir. Bazı yayıncılar da milletin bu zaafını kötüye kullanarak kötü, kalitesiz ve müstehcen yayıncılıkta birbirleriyle yarışıyorlar.

Medya dünyasının edepli olması en birinci yayıncılık kuralı olmasına rağmen maalesef buna da uyan çıkmıyor. Haber vermek bahanesiyle kötülerin öne çıkarılması medyanın düştüğü en büyük hatalardan biri.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar