Aşırı uçlara fırsat verme!

Bütün dünyada ifsat şebekelerinin gayretleri neticesinde İslâm’a karşı bir önyargı, bir kin, bir nefret dalgasının yükseltilmeye çalışıldığı gizlenemez bir gerçek....

Bütün dünyada ifsat şebekelerinin gayretleri neticesinde İslâm’a karşı bir önyargı, bir kin, bir nefret dalgasının yükseltilmeye çalışıldığı gizlenemez bir gerçek. “İslâm’dan korku” olarak özetlenen bu hal, İslâm dünyanın da görmesi ve çare üretmesi gereken bir tehlike.
Kelime anlamı bile barış olan bir dinden korku, insanları yanlış bilgilerle etkilemek ancak münafıkların işi olabilir. Bununla birlikte böyle bir hal var ve samimî Müslümanlar bunu görüp doğru İslâm’ı ve İslâmiyet’e lâyık doğruluğu ortaya koymak mecburiyetinde.

Tabiî ki dünyanın ya da Avrupa’nın tamamı İslâm’dan ürkmüyor. İyi ve samimî Müslümanlarla tanışmış, İslâmiyet’i doğru bilmiş Müslüman olmayan yabancı yöneticiler de var.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, yaptığı bir açıklama ile bunlardan biri olduğunu ortaya koymuş. Turnbull, kendi partisine mensup bir vekille birlikte başka bir parti başkanının da İslâm ve Müslümanlar aleyhindeki sözlerine cesaretle itiraz etmiş ve sanki bir Müslüman idareci gibi onları savunmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs hatırası 27 Mayıs 2018 | 152 Okunma Önce aile, hemen eğitim 13 Mayıs 2018 | 126 Okunma Filistin’e sanatla destek 06 Mayıs 2018 | 107 Okunma Türkiye’nin asıl ihtiyacı nedir? 29 Nisan 2018 | 76 Okunma Madem öyle niçin böyle? 22 Nisan 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar