Yeni parti kurulsa da rahatlasak

Yerel seçim öncesi ve sonrası gündemden düşmeyen ve hemen herkesin merak ettiği 'yeni partiler'de kim, nerede yer alacak bilgisi henüz netleşmedi. Özellikle Erdoğan'ın çevresinde yer alan isimlerden kimler geçecek yeni parti ya da yeni partilere? Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede partilerin bir an evvel kurulup safların netleşmesini istediğini belirterek delikanlı olmayı başaramayanların rozetlerinin bir an evvel belli olması konusunu kaleme aldı.

Yenişafak gazetesinde Hasan Öztürk yeni parti konusunda hem tarih hem de kadro verdi dün. Ahmet Davutoğlu’nun hazırlıklarını tamamladığını Abdullah Gül’ün ise biraz daha bekleme kararı aldığını yazdı. Hadi bakalım.. Bir an önce kursalar partilerini de saflar bir netleşse şöyle.. Herkes pozisyonunu güncellese de bir rahat nefes alsak. Bu ayıp da değil yasak da.. Ama güç dengesine göre hareket belirlemek ahlaksızlığın dik âlâsı. Ben bu tavrı dershaneler sürecinde, 17/25 Aralık’ta, Gezi’de vesairede açıkça gördüm. Televizyon programlarına iki satır yorum yapmamak için hasta numarası yapanı mı ararsınız, ‘kitabıma yoğunlaştım iki ay televizyonlara ara verdim’ diyeni mi!.. Hepsi şimdi ‘En Baba Reisçi’. Neden? Çünkü savaşı Reis kazandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan Cevap Vermeyecek mi? 18 Ağustos 2019 | 4.013 Okunma Babacan’a dair cevap Bekleyen Sorular 14 Ağustos 2019 | 3.040 Okunma 28 Şubat’tan aklanmak isteyen General! 11 Ağustos 2019 | 3.537 Okunma Sistem tartışması geçmişte kaldı 24 Temmuz 2019 | 2.444 Okunma Erdoğan Rus medyasını mı dizayn ediyor diyorsunuz? 21 Temmuz 2019 | 3.390 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar