Yeni parti kurulsa da rahatlasak

Yerel seçim öncesi ve sonrası gündemden düşmeyen ve hemen herkesin merak ettiği 'yeni partiler'de kim, nerede yer alacak bilgisi henüz netleşmedi. Özellikle Erdoğan'ın çevresinde yer alan isimlerden kimler geçecek yeni parti ya da yeni partilere? Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede partilerin bir an evvel kurulup safların netleşmesini istediğini belirterek delikanlı olmayı başaramayanların rozetlerinin bir an evvel belli olması konusunu kaleme aldı.

Yenişafak gazetesinde Hasan Öztürk yeni parti konusunda hem tarih hem de kadro verdi dün. Ahmet Davutoğlu’nun hazırlıklarını tamamladığını Abdullah Gül’ün ise biraz daha bekleme kararı aldığını yazdı. Hadi bakalım.. Bir an önce kursalar partilerini de saflar bir netleşse şöyle.. Herkes pozisyonunu güncellese de bir rahat nefes alsak. Bu ayıp da değil yasak da.. Ama güç dengesine göre hareket belirlemek ahlaksızlığın dik âlâsı. Ben bu tavrı dershaneler sürecinde, 17/25 Aralık’ta, Gezi’de vesairede açıkça gördüm. Televizyon programlarına iki satır yorum yapmamak için hasta numarası yapanı mı ararsınız, ‘kitabıma yoğunlaştım iki ay televizyonlara ara verdim’ diyeni mi!.. Hepsi şimdi ‘En Baba Reisçi’. Neden? Çünkü savaşı Reis kazandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kızgın demiri soğutmak ne demek? 21 Nisan 2019 | 1.978 Okunma Yeni parti kurulsa da rahatlasak 17 Nisan 2019 | 2.953 Okunma Büyükelçi mi geliyor Müstemleke Valisi mi? 14 Nisan 2019 | 1.938 Okunma Seçimlerin yenilenmesi de bu sürecin bir parçası 10 Nisan 2019 | 5.005 Okunma AK Parti’de iç muhasebe başladı mı? 07 Nisan 2019 | 7.400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar