Reform süreci başladı bile

Başkan Erdoğan’ın; “ekonomide ve hukukta reform” sözünü telaffuz ettiği andan itibaren nasıl baş döndüren gelişmelerin yaşandığını siz de fark ettiniz mi?

Başkan Erdoğan’ın; “ekonomide ve hukukta reform” sözünü telaffuz ettiği andan itibaren nasıl baş döndüren gelişmelerin yaşandığını siz de fark ettiniz mi?.. Bakın daha somut herhangi bir adım bile atılmadan, sadece sözüyle nasıl bir rüzgar esti.. Bu sadece sözde değil. Bundan sonra nasıl gelişmelerin yaşanacağını hep birlikte göreceğiz. Özellikle insan hakları, demokratikleşme, hukuk devleti ilkeleri üzerinden Türkiye’ye söyleyecek tek söz bile bulamayacaklar..

                                                              ***

Tabi bu durum bazılarında garip bir beklentiye yol açtı. Faşist Gezi kalkışmasının arkasındaki güçlerin, 6-8 Ekim provokasyonunu tertipleyenlerin, hele hele 15 Temmuz kanlı darbe ve işgal girişimine karışmış alçak FETÖ'cülerin serbest bırakılacağını falan kimse beklemesin.. Hukuk devleti tam da topluma, millete karşı işlenmiş suçlarda hakkı hakikati ortaya koyabilmek adına iyi bir referanstır..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neden geriye yolluyoruz? Belki de Batı'ya gitmek istiyorlar! 29 Temmuz 2021 | 2.598 Okunma Aynen Öyle Fondaş Medya! Almanya Bizi Kıskanıyor 24 Temmuz 2021 | 4.611 Okunma CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını hangi uluslararası karar vericiler belirleyecek? 22 Temmuz 2021 | 869 Okunma Biliyorsanız "kurban" Ne Demek, Ne Bu Kibir? 17 Temmuz 2021 | 424 Okunma 15 Temmuz'un Başbakanı Kim Olacaktı? 15 Temmuz 2021 | 4.010 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar