Milli güvenlik sorununun ne olduğunu biliyoruz

Daha dün "Bu ordu satılmıştır" diyerek hem hatalı bir bilgi üzerinden analiz yapan hem de haddini aşarak orduya hakaret etmeye kalkan vekili için bir işlem yaptı mı Sayın Kılıçdaroğlu?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Milli Güvenlik Sorunudur” demiş. İşte bu dil var ya.. Tam da bu dilin bizzat kendisi milli güvenlik sorunudur.. Bu dile ve söyleme bakarak ABD'nin yeni Başkanı Biden;".. Türkiye'deki muhalefetle birlikte Erdoğan'ı devireceğiz.." diyebiliyor.. 

                                                          ***

İmrendikleri batı demokrasilerinde muhalefet partileri seçim döneminde ülkenin beğenmedikleri politikalarını eleştirir ve seçmenden oy ister.. Sağlık, eğitim, ekonomi, bayındırlık, savunma neyse.. Başka tarzlar da önerirler kuşkusuz.. Metot değişikliği önerirler.. Daha radikal taleplerde de bulunabilirler.. Ama kendi devlet başkanını, yürütmenin başında kaptan köşkünde otururken başka devletlere şikayet eden bir muhalefet anlayışı dünyanın hiç bir yerinde yok.. Bakın Tam da Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan hakkındaki o yakışıksız ifadeleri kullandığı dakikalarda, yabancı bir yayın organı benzer bir dille Erdoğan'ı manşete taşıyordu.. Yakışan; Kılıçdaroğlu'nun da içerideki kısır tartışmaları bırakıp devlet başkanını dolayısıyla milli iradeyi hedef alan bu düşmanca söyleme karşı Erdoğan'ın yanında durmasıdır. Ama o, bu adamların değirmenine su taşımayı tercih ediyor.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazı siyasetçiler bazı gazeteciler! 21 Ocak 2021 | 1.867 Okunma Lütfen bu savaşı kazanmamız için fırsat verin 16 Ocak 2021 | 838 Okunma FETÖ'nün genel başkanlığa getirdiği isim 14 Ocak 2021 | 2.365 Okunma Asiltürk Erdoğan buluşmasının düşündürdükleri 09 Ocak 2021 | 4.845 Okunma SMA kampanyalarının arkasında kim var? 07 Ocak 2021 | 506 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar