HDP sürahisi çatladı

HDP siyasetini yakından takip edenler bilecektir; orası bir parti değil bir terör örgütünün siyasi kanadıdır.. Terör örgütünü kim yönetiyorsa parti ile ilgili kararları da o verir.

HDP siyasetini yakından takip edenler bilecektir; orası bir parti değil bir terör örgütünün siyasi kanadıdır.. Terör örgütünü kim yönetiyorsa parti ile ilgili kararları da o verir. Bu; içerideki güç dengelerinin dönemsel durumuna göre bazen Abdullah Öcalan olur, bazen Kandil’deki terör örgütü ele başları, bazen de Avrupa’daki terör baronları olabilir.. Yani parti içindeki yönetim elitinin (zannedildiği gibi) kendi iradeleri falan yoktur.

***
Bu böyle geldi aşağı yukarı 25 yıldır da böyle gidiyor.. Şimdiye kadar bundan şikayet edene de rastlamadık.. Ama artık şartlar değişmeye başladı.. Partinin iki çok çok önemli isminden arka arkaya gelen çıkışlar sürahinin çatladığının habercisi.. Biri Ayhan Bilgen ki bir dönem partinin sözcüsü konumundaydı diğeri Altan Tan.. İkisi de özetle diyor ki HDP’ye; arkadaşım sen bir siyasi partisin ne işin olur terörle.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener her şekilde HDP ile aynı ittifaktadır 12 Haziran 2021 | 472 Okunma Belediyelerin tasarruf ettiği kültür bütçeleri nerede? 10 Haziran 2021 | 154 Okunma Marmara Denizi'ni Elbirliğiyle Öldürdük 05 Haziran 2021 | 515 Okunma ABD – Türkiye İlişkilerinde Parantez Diplomasisi 03 Haziran 2021 | 180 Okunma Ekrem İmamoğlu ve Zeydan Karalar'a açık çağrı 29 Mayıs 2021 | 1.917 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum