HDP sürahisi çatladı

HDP siyasetini yakından takip edenler bilecektir; orası bir parti değil bir terör örgütünün siyasi kanadıdır.. Terör örgütünü kim yönetiyorsa parti ile ilgili kararları da o verir.

HDP siyasetini yakından takip edenler bilecektir; orası bir parti değil bir terör örgütünün siyasi kanadıdır.. Terör örgütünü kim yönetiyorsa parti ile ilgili kararları da o verir. Bu; içerideki güç dengelerinin dönemsel durumuna göre bazen Abdullah Öcalan olur, bazen Kandil’deki terör örgütü ele başları, bazen de Avrupa’daki terör baronları olabilir.. Yani parti içindeki yönetim elitinin (zannedildiği gibi) kendi iradeleri falan yoktur.

***
Bu böyle geldi aşağı yukarı 25 yıldır da böyle gidiyor.. Şimdiye kadar bundan şikayet edene de rastlamadık.. Ama artık şartlar değişmeye başladı.. Partinin iki çok çok önemli isminden arka arkaya gelen çıkışlar sürahinin çatladığının habercisi.. Biri Ayhan Bilgen ki bir dönem partinin sözcüsü konumundaydı diğeri Altan Tan.. İkisi de özetle diyor ki HDP’ye; arkadaşım sen bir siyasi partisin ne işin olur terörle.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP sürahisi çatladı 18 Ekim 2020 | 2.078 Okunma Kadir Şeker davasıyla birlikte öğrendiklerimiz 15 Ekim 2020 | 1.903 Okunma İşgal bitmeden konuşacak bir şey yok 11 Ekim 2020 | 902 Okunma Galata Kulesi nefis oldu 08 Ekim 2020 | 209 Okunma Trump mı Obama mı? 04 Ekim 2020 | 1.423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum