Erşan Kuneri ile Recep İvedik'le size bol şans!

Star Gazetesi Yazarı Ersoy Dede'nin bugünkü (23.06.2022)''Erşan Kuneri ile Recep İvedik'le size bol şans!'' başlıklı yazısı.

Orman yangınlarıyla birlikte sosyal medya manipülasyonları da tam gaz başladı. Aslında aktörler tanıdık. Geçen yıl yapılan provokasyonlarda başrollerde kim varsa bu yıl da aşağı-yukarı aynı tipleri görüyoruz.. Ege kıyılarındaki milyon dolarlık villalarında tatil yaparken huzuru kaçan endişeli arkadaşların serzenişlerini dinliyoruz..

Bunların ortak özelliği şudur; bir defa her şeyi bilirler.. Bir yangın nasıl çıkar, nasıl yayılır, nasıl söndürülür bunlara soracaksınız.. Yangın söndürme uçağından çekilmiş fotoğrafları paylaşır; "uçak yok uçak" diye yaygara yaparlar.. Dip yangını söndürmek için kara müdahalesi gereken yerlere neden uçak girmiyor diye kavga çıkarırlar.. Bunlara soracaksın... Rahmetli Erol Büyükburç'un dediği gibi; en çok bunlara soracaksın.. saksı değil bu arkadaşlar..

Tek tek sayılara verilere ya da işin işleyişin nasıl olduğuna girmeyeceğim. Fakat devam eden süreçte özellikle manipülasyon içeren paylaşımlarda bulunanlara gereken yapılmazsa işimiz çok zor. 200 derecede alevlerin içinde kahramanlarımız yaşam savaşı verirken bu karikatür tiplerin palavralarıyla mı uğraşacağız?!.. Bir de bunları ciddiye alıp tane tane anlatmaya, izah etmeye, ikna etmeye çalışanlar var.. Çıldırdınız mı siz?.. Kim ki bu memlekette; terörle mücadelede, doğal afetlerle mücadelede ya da bu gibi milli seferberlik halinde olduğumuz durumlarda canla başla çalışan kahramanlarımızın motivasyonunu düşürecek, moralini bozacak bir söz söylerse hemen gereken yapılmalı.. Ne ,izahatı ne açıklaması?!...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özlem Gürses yandaş mıdır, değil midir? 02 Temmuz 2022 | 2.235 Okunma Dolarla vekil olan CHP'liler kim? 30 Haziran 2022 | 1.906 Okunma İdam cezası tartışması başlasın artık! 25 Haziran 2022 | 274 Okunma Erşan Kuneri ile Recep İvedik'le size bol şans! 23 Haziran 2022 | 1.964 Okunma Beşiktaş Belediyesi'nde neler oluyor? 18 Haziran 2022 | 584 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar