Asiltürk Erdoğan buluşmasının düşündürdükleri

İttifak sadece seçimlerde ortak adayla sandığa gitmek değildir.. Ülkenin ihtiyacı olan başka ittifaklar da olabilir.. Ve bugün bu durum, sandık ittifakından çok çok daha hayatî..

Başkan Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ile buluşması çok doğru okunması gereken bir hamledir.. Erdoğan soranlara, hiç lafı dolaştırmadan söyledi.. Hiçbir tartışmaya yer bırkmayacak açıklıkta “…biz ittifak konuştuk büyüğümle..” dedi.. Şimdi gelin şu ‘ittifak’ ne demek, ona biraz daha yakından bakalım..

                                                          ***

Erdoğan’ın ‘İttifak’ açıklamasına, en dar anlamıyla, ‘Saadet’i Cumhur ittifakı’na davet etti’ perspektifinden bakanlar var.. Yanlış mıdır, doğru olabilir.. Siyaset bu.. 24 saatin ne kadar uzun bir süre olduğunu çeşitli örneklerle gördük.. Ama bence ‘ittifak’ dendiğinde bunu salt bir seçim iş birliğine indirgemek hatalı olur..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lütfen bu savaşı kazanmamız için fırsat verin 16 Ocak 2021 | 833 Okunma FETÖ'nün genel başkanlığa getirdiği isim 14 Ocak 2021 | 2.356 Okunma Asiltürk Erdoğan buluşmasının düşündürdükleri 09 Ocak 2021 | 4.841 Okunma SMA kampanyalarının arkasında kim var? 07 Ocak 2021 | 504 Okunma Biri de ‘başı açık hakime güvenmiyorum' derse ne olacak? 02 Ocak 2021 | 525 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar