Erman Toroğlu
Erman Toroğlu Sabah

Soyadın Aboubakar ama bakmıyorsun

20 Mart 2017 | 267

Şimdi kamuoyunun bir kısmı diyecek ki; "Aboubakar, gereksiz yere Avrupa maçında atıldı. Bu maçta prim verir gibi niye oynatıyorsun?""Al sana prim" dedin atıldı.
Peki bir kısmı da diyecek ki; "Adam zaten kiralık. O maçta atıldıysa ne olacak? Bu maçta oynatırım. Etinden, sütünden, derisinden sonuna kadar yararlanırım." İki farklı bakış açısı...
Maç tatsız tuzsuz. Bazen bahane buluyoruz ya "Seyirci yok, zemin kötü, yağmur çok, çamur var, kar yağıyor v.s." diye... Onlar yok! Ama futbol da yok.
Beşiktaş, yarım saat 10 kişi oynuyor. Senin bu Beşiktaş'ı sağdan soldan, indire bindire ezmen lazım. Nasıl yapacaksın? Ayağa oynayarak.
Takımında bu kapasite var. Ama Antalyaspor bunu yapamadı. Herhalde Beşiktaş'ın isminden çekindiler. Siyah-beyazlılar, 90 dakikanın hiçbir bölümünde maça hakim olamadı.
Beşiktaş takımında kaleci hariç, "Şu çok iyi oynadı" diyebileceğiniz kim var? Ne Quaresma, ne Talisca'nın oyuna etkisi var.
Teknik direktör Şenol Güneş'e, "Arkadaş biz yorgunuz, bizi oynatma" diyebilirlerdi. Sahaya çıkacak futbolcu maça çıkmadan evvel teknik adamına ne gerekiyorsa söylemeli. "Tam verimli olamayabilirim" veya "Bugün beni oynatma" diyebilmeli.
Peki hakem de mi yorgundu?
Oğuzhan'ın koluna gelen top kesin penaltı. Top, kol açıkken geliyor, Oğuzhan topun gelişini görüyor, top koluna vurduktan sonra kolunu kapatıyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER