Çöplük!

Bizim ülkede gazeteci, yazar olmak zordur. Haksızlık ediyorum, “yurttaş olmak başlı başına meseledir” desem daha doğru. Uzun vadeli plan yapamazsınız...

Ücretli çalışansınız diyelim, borca gireceksiniz, bir yıl sonrasını göremezsiniz. Tatil planı yapacaksınız, her an seçim konabilir, eğer vicdanlı ve haklarına sahip biriyseniz iptal etmek zorunda kalırsınız.
Bu kadar olsa neyse; çocuğunuzun eğitim tercihini yaparsınız; her bakanın ruh haline göre uygulama değişir, nerede başlayıp nerede bitirdiğine şaşarsınız okulu. Diyeceğim, bu yazıyı başka meseleler üzerine kurmuştum, olmadı. Sabahın erken saatinde skandal haber duyuldu hemen!

Şeriat hâkimleri
Kadın avukat, duruşma günü sabah giyinirken gireceği davada eteğinin konu olacağını tahmin etmemiştir muhtemelen. Kürsüdeki adam, önündeki dosya ile ilgileneceğine, kadın avukatın giyimine bakıp, etek boyunu suç sayarak fotoğraf çekmek ister. Elbette kadın karşı çıkar. Anlaşılan hâkim efendi kadın avukatın kıyafetinin şikâyet konusu olarak baroya iletilmesini makul sayıyor! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet okuruna veda 05 Nisan 2021 | 1.856 Okunma İflas 25 Mart 2021 | 1.562 Okunma İstanbul Sözleşmesi erkekleri de yaşatır! 22 Mart 2021 | 421 Okunma Vicdan terazisine güvenmek 18 Mart 2021 | 772 Okunma 12 Mart’ı doğru okumak 15 Mart 2021 | 386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar