Anımsatmalar/ öngörüler

Seçilmiş başkanı yeniden seçmek için İstanbullu sandığa gitti. Sonuç ne olursa olsun salt sandığa indirgenen demokrasi ağır yara aldı.

YSK ve AA seçimi halkın elinden almasın diye, herkes istim üstünde. Parti devleti tüm yönleriyle açığa çıktı bu vesileyle. Büyük ve kaba güce karşılık, örgütlenme bilinci gelişti. Bunca yıldır YSK’nin müşterisi olmayan AA, seçim sonuçları konusunda kaynağının neresi olduğunu hâlâ açıklamadı. Yıllardır yapılan tüm seçimler kuşkulu hale geldi. Sahiden seçim yapıyor muyuz, diye sormak hakkımız!

***

Bugün Gezi Davası başlıyor. Halk defalarca siyasal İslamcılara tepkisini gösterdi, anladık ki İslamcılar “demokrasi treninden çoktan inmiş” durumda. Eğer kişi Gezi değerlerine sahip çıkıyorsa bunu ısrarla dile getirmeli. Hâkim karşısına çıkanların siyasal bir davada yargılandığı anımsanmalı, anımsatılmalı! Bakalım kimler bu ödevi yerine getirecek? O gün parkta boy gösteren şöhretlerin kaçı özgürlük kavgası için sahada olacak?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’u merak edenlere! 15 Temmuz 2019 | 778 Okunma Verşan Kök ve ODTÜ 10 Temmuz 2019 | 464 Okunma ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ 08 Temmuz 2019 | 319 Okunma Başınızı gömdüğünüz yerden çıkarın! 04 Temmuz 2019 | 235 Okunma Sınav günü geldi yine! 01 Temmuz 2019 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar