Anımsatmalar/ öngörüler

Seçilmiş başkanı yeniden seçmek için İstanbullu sandığa gitti. Sonuç ne olursa olsun salt sandığa indirgenen demokrasi ağır yara aldı.

YSK ve AA seçimi halkın elinden almasın diye, herkes istim üstünde. Parti devleti tüm yönleriyle açığa çıktı bu vesileyle. Büyük ve kaba güce karşılık, örgütlenme bilinci gelişti. Bunca yıldır YSK’nin müşterisi olmayan AA, seçim sonuçları konusunda kaynağının neresi olduğunu hâlâ açıklamadı. Yıllardır yapılan tüm seçimler kuşkulu hale geldi. Sahiden seçim yapıyor muyuz, diye sormak hakkımız!

***

Bugün Gezi Davası başlıyor. Halk defalarca siyasal İslamcılara tepkisini gösterdi, anladık ki İslamcılar “demokrasi treninden çoktan inmiş” durumda. Eğer kişi Gezi değerlerine sahip çıkıyorsa bunu ısrarla dile getirmeli. Hâkim karşısına çıkanların siyasal bir davada yargılandığı anımsanmalı, anımsatılmalı! Bakalım kimler bu ödevi yerine getirecek? O gün parkta boy gösteren şöhretlerin kaçı özgürlük kavgası için sahada olacak?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlış yerde dolanmak 14 Ekim 2019 | 489 Okunma Sen dinlenmezsen o anımsatır kendini! 07 Ekim 2019 | 232 Okunma Mahpushaneler de ülke toprağına dahildir! 26 Eylül 2019 | 1.709 Okunma Neslican Tay’ın ardından… 23 Eylül 2019 | 170 Okunma Musa Kart’ın anlattıkları 19 Eylül 2019 | 2.240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar