Çakma sorun

Muhalif gazeteciler "mesele olmayan meseleleri" kaşımaya kalktılar, baktılar ki "müşterileri" pek üstünde durmuyor, bunun umdukları gibi oyları etkileyecek bir hükmü de yok, vazgeçtiler. Şimdi "döviz kuru" üzerine...

Muhalif gazeteciler "mesele olmayan meseleleri" kaşımaya kalktılar, baktılar ki "müşterileri" pek üstünde durmuyor, bunun umdukları gibi oyları etkileyecek bir hükmü de yok, vazgeçtiler. Şimdi "döviz kuru" üzerine çalışıyorlar, o daha etkili.
Ya da öyle olduğunu sanıyorlar.
Bu "çakma meselelerden" biri, televizyonda siyasi partilere tanınan propaganda süresi...
Televizyon dedikleri, TRT yani.
Eski tek kanallı Türkiye'de önemi vardı. Yetmişli yıllarda.
Haberlerde adının geçmesi için de "Ankara'nın siyaset esnafı" birbirini yer, TRT'ye telefonlar açılır, baskılar yapılır, tehditler yağdırılırdı.
Bu furya insanların ruh sağlığını tehdit eder hale gelmişti.
TRT bir açık oturum yapmış, gazetelerin temsilcilerini de davet etmişti. Küçük bir taşra gazetesinin temsilcisi de "eşitlik ayağından" bu programa katılınca birdenbire meşhur olmuş, herkes onu büyük ve önemli bir adam sanmıştı. (Kendisi şimdi rahmetlidir.) Şimdi bir sürü kanal var, her kanal da ayrı bir partinin reklamını yapıyor.
Dolayısıyla, "TRT ona şu kadar saat yer verdi, bana bu kadar saat yer verdi" diye ağlamanın bir anlamı kalmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hiç uymadı 19 Kasım 2018 | 7.629 Okunma Anlamlı bir ziyaret 18 Kasım 2018 | 8.054 Okunma Muhtaç olduğun belediye 17 Kasım 2018 | 7.123 Okunma Bastır 620 papeli devrimci arkadaş 16 Kasım 2018 | 5.806 Okunma Mavi zavallı 15 Kasım 2018 | 7.547 Okunma
TÜM YAZILARI