İntihar sendromu?

Öyle bir siyasal iktidar düşünün ki, bütün dünyada kutlanan kadın hakları gününde, kadın hakları için gösteri yürüyüşü yapan kadınları karşısına alsın:...

Öyle bir siyasal iktidar düşünün ki, bütün dünyada kutlanan kadın hakları gününde, kadın hakları için gösteri yürüyüşü yapan kadınları karşısına alsın:
Güvenlik güçlerini üstlerine saldırtsın ve onları gösteri sırasında okunan ezana saygısızlıkla suçlasın.

***

Öyle bir siyasal iktidar düşünün ki, çok kötü bir ekonomi yönetimi ile ülkenin bütün kaynaklarını bitirsin, milli parasının değerini birkaç kat düşürsün, herkesi fakirleştirsin:
Sonra da bu ekonomik krizin dışardan yapılan saldırılar sonucunda ortaya çıktığını iddia etsin.

***

Öyle bir ekonomik kriz düşünün ki, siyasal iktidar domates, patlıcan, biber fiyatları üzerinden kendisine komplo düzenlendiğini iddia etsin:
Devlet manavlık, kasaplık yapmaz” diyerek sattığı bütün devlet kurumlarına karşı ve karşın, sebze tanzim satışları düzenlesin.
Sonra da bu kuyrukları “Varlık kuyruğu” olarak nitelesin.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Haftaya bugün: Kimin ‘beka’sı? 24 Mart 2019 | 3.518 Okunma Tükeniş noktası 22 Mart 2019 | 380 Okunma Terörizm faşizmdir Faşizm terörizmdir 21 Mart 2019 | 4.219 Okunma Mehmet Haberal: Direnen umut 19 Mart 2019 | 113 Okunma ABD’nin insan hakları raporu 17 Mart 2019 | 4.304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar