Yeter, kirletmeyin artık

Maalesef, konu giderek toplumu tehdit eden ahlaki bir mesele haline geldi. Çarpıtıyor, saptırıyor, kirletiyorlar. Sonra da kendi oluşturdukları illüzyonlar üzerinden gerçekmiş gibi yorumlar yapıyorlar.Atış serbest......

Maalesef, konu giderek toplumu tehdit eden ahlaki bir mesele haline geldi. Çarpıtıyor, saptırıyor, kirletiyorlar. Sonra da kendi oluşturdukları illüzyonlar üzerinden gerçekmiş gibi yorumlar yapıyorlar.

Atış serbest...

Yalanın, dolanın bini bir para!

İşte Montrö, işte Kanal İstanbul tartışmaları: Milletin karşısına geçip gözbağcılık yapıyorlar. Neymiş, Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılmasından endişe duyuyorlarmış! Çünkü Montrö, Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından biriymiş. İyi güzel de Montrö bize İstanbul ve Çanakkale Boğazları üzerinde tam bir egemenlik hakkı tanıyor mu? Tabii ki tanımıyor! Bize sıkıntı veren ya da vermesi muhtemel ülkelere, 'Geçemezsin, bu boğazlar bizim' diyebiliyor muyuz? Diyemiyoruz elbette!

Geçmişte sayısız örneklerini yaşadık bunun. Suriye'de karşı karşıya geldiğimiz dönemde, Rus Donanması'na ait gemiler, namlularını İstanbul halkının üzerine doğrultarak Boğaz'ı geçtiler.

Durdurabildik mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koca bir yalan 08 Nisan 2021 | 28 Okunma Yeter, kirletmeyin artık 07 Nisan 2021 | 267 Okunma Yağlı kazık 06 Nisan 2021 | 1.161 Okunma Seçime kadarmış 01 Nisan 2021 | 488 Okunma Ne yaptılar 31 Mart 2021 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar